Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Черняк пояснив, що російські добровольчі формування не отримували від України зброї, зокрема тої, яку нам передали партнери. Озброєння, яке вони застосовували при рейді в Бєлгородській області – фактично трофейне.

Зверніть увагу Не лише будівля МВС: пропагандисти заявили про приліт на території ТЕЦ у Бєлгороді

Яку зброю використовувати російські добровольці

Міжнародні партнери надають Україні озброєння з умовою, що його не використовуватимуть для атак по території Росії і застосовують її виключно підрозділи регулярних українських військ. Андрій Черняк наголосив, що партнери здійснюють контроль над використанням своєї зброї.

Такі перевірки, такий контроль здійснюють і представники тих країн, які надавали зброю. Жодна одиниця зброї, яка була надана американськими партнерами, вона не була передана Російському добровольчому корпусу,
– наголосив Черняк.

Представник ГУР МО пояснив, що техніка та зброя, яку використовували російські добровольці, була захоплена в окупантів, які у результаті боїв під Бахмутом чи на інших напрямках отримали її. Тобто росіяни захопили техніку, а добровольці відбили її.

Рейд російських добровольців у Бєлгородську область

  • 22 травня Російський добровольчий корпус та легіон "Свобода Росії" показав кадри біля табличок у населених пунктах Бєлгородської та Брянської області. Згодом вони повідомили, що "звільнили" Козинку, Гору-Подол та просунулись у Грайворон.
  • Російські добровольці розповіли, що за кілька днів рейду встигли просунутися на 42 квадратні кілометри. Наразі невідомо, скільки саме людей брали участь в операції.
  • У РДК та "Свободі Росії" заявили, що під час рейду втратили двох бійців. Ще 10 військових – поранені. Водночас за час проведення операції добровольцям вдалося взяти полонених та "затрофеїти" чимало техніки.
  • Тим часом речник ГУР Міноборони Андрій Юсов заявив, що РДК проводила операцію на території Бєлгородщини для того, щоб створити "смугу безпеки". Водночас Україна до дій російських добровольців непричетна, хоч і спостерігає за ними з увагою та інтересом.
  • Станом на 26 травня у ГУР МО повідомили, що російські добровольці залишаються на території Бєлгородської області та операція ще не завершена.