У відповідних списках мовилося аж про 2 149 осіб. Серед мінських спецпризначенців, які перебувають у черзі на житло, фігурує значна кількість знайдених у Білорусі бійців "Беркуту" – аж 8.

До теми Втекли після Майдану в Білорусь: чим зараз займаються ексберкутівці – розслідування

Водночас 5 колишніх беркутівців поставлені в чергу одночасно, групою, на позиції від 255 до 259. Перше місце в цій групі займає колишня співробітниця роти міліції особливого призначення "Беркут" Головного управління МВС України в Миколаївській області Євгенія Лисак.

Також її ім'я зафіксували серед контактів учасників попередніх розслідувань, які разом з нею проходять службу в мінському ОМОН.

Що відомо про колишню співробітницю "Беркута"

Лисак Євгенія Миколаївна народилася 8 вересня 1984 року в Ризі. Проживала в українському Миколаєві, закінчила медичне училище. До вступу в "Беркут" працювала в дитячій стоматологічній поліклініці Миколаєва.

Лисак не приховує, де вона проживає з 2014 року. У своєму акаунті в соціальній мережі "Однокласники" вона позначила як місце проживання столицю Білорусі.

Євгенія Лисак працює фельдшером 2-ї оперативної роти ОМОН Мінського міськвиконкому, має звання старшого прапорщика міліції.


Групове фото бійців 2-ї оперативної роти, на ньому, ймовірно, присутня Лисак / Фото news.pn

Під час розслідування знайдено групове фото бійців цієї роти, і ймовірно, що на ньому – саме Євгенія Лисак. Одразу після неї в черзі на житло за номером 256 опинився її колега, колишній миколаївський беркутівець Микола Черепін.

Черепіна викрили завдяки сюжету на телеканалі

Він народився 11 серпня 1988 року в Миколаєві, після військової служби став бійцем "Беркуту". Після перемоги Революції Гідності разом з іншими колегами виїхав до Білорусі. Отримав громадянство, працює в лавах мінського ОМОН.

Зверніть увагу Беркутівці на службі в міліції Білорусі: фото викритих ексбійців, які втекли з України

Черепін дуже обережний в соціальних мережах, наразі виявили лише один його акаунт – в російській соціальній мережі "Мой мир".

Миколу Черепіна ідентифікували на відео білоруського державного телеканалу СТВ. В сюжеті мовиться про складання мінськими спецпризначенцями іспиту на право носити чорний берет.


Черепіна зафіксували у сюжеті державного телеканалу Білорусі / Фото СТВ

Черепін потрапив у кадр на декілька секунд, проте цього вистачило для його ідентифікації. Згідно з даними ініціативи BYPOL, Черепін є командиром 9 взводу 3-ї оперативної роти ОМОГ Мінського міськвиконкому, має звання прапорщика міліції.

Під час розслідування встановили, що в серпні 2014 року його сім'я користувалася послугами транспортних компаній для доставлення меблів з Миколаєва до Мінська.

Також встановлено, що в лютому 2015 року його родина шукала тих, хто міг би надати постійну реєстрацію в Мінському районі чи області.


Черепін є командиром 9 взводу 3-ї оперативної роти ОМОН / Колаж InformNapalm

Вони давали оголошення про бажання орендувати квартиру в мінському мікрорайоні Уруччя, де розташована база столичного ОМОН.

Все це додатково підтверджує перебування фігуранта з 2014 року у Мінську. Інші позиції в черзі на житло займають учасники попередніх розслідувань.

Родичі беркутівця з Миколаєва допомогли його викрити

Закриває групу з 5 миколаївських беркутівців їхній колега Ігор Запалух під номером 259. Він народився 17 квітня 1984 року в селі Куцуруб Очаківського району Миколаївської області.

Після військової служби його прийняли в "Беркут". Разом з іншими колегами після перемоги Революції Гідності Запалух виїхав до Білорусі, працює в ОМОН Мінського міськвиконкому.

Актуально Розслідував "беркутівців": МЗС відреагувало на затримання журналіста InformNapalm Івашина

Як і Микола Черепін, Ігор Запалух обережний і не публікує власні фото в соціальних мережах. Однак зібрати всю необхідну інформацію про нього знову допомогли родичі.

Вони мають багато спільних фото, зроблених у білоруській столиці. В одному з акаунтів було знайдено фотографію, яку зробили поруч з автозаком силового підрозділу, де служить Запалух.


Родичі Запалуха сфотографувалось біля автозаку / Фото InformNapalm

Також Ігора Запалуха ідентифікували на спільному фото бійців силових підрозділів Білорусі, зробленому після відомчих змагань зі стрільби.

Згідно з даними ініціативи BYPOL, Ігор Запалух є заступником командира ланки взводу оперативно-бойового призначення ОМОН Мінського міськвиконкому, має звання старшого лейтенанта міліції.


Cпільне фото бійців миколаївського "Беркута", Ігор Запалух – третій ліворуч / Фото InformNapalm

Згідно зі штатним розкладом, він поєднує цю посаду з обов'язками снайпера. Виявлений акаунт Ігоря Запалуха в соціальній мережі "Однокласники" рясніє перепостами з:

  • спільнот на кшталт "Антимайдан";
  • російських шовіністичних груп;
  • сепаратистських спільнот.

Дід Запалуха був патріотом України

Цікава особливість: дід Ігоря, Зіновій Запалух, восени 1990 року здійснив в Очакові патріотичну акцію. Він демонстративно вийшов у центр міста з національним синьо-жовтим прапором і був побитий.

До теми Суд дозволив спеціальне розслідування щодо двох ексберкутівців за справи Майдану

Однак ані патріотизм діда, ані присяга на вірність українському народові під цим прапором не стали для Ігоря Запалуха на заваді.

Наразі він, як й інші його колишні колеги, служить режиму, який є найближчим сателітом держави-агресора, що топче цей прапор на окупованій території України.