Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Захід має укласти "операцію" з президентом Росії Владіміром Путіним про нову архітектуру безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ні членство в НАТО. До слова, Орбан робить скандальні заяви щодо України регулярно.

Дивіться також Афінська декларація та ніж у спину від Сербії: як Україна відвойовує в Росії вплив на Балканах

Повернення Криму – "цілком нереалістичне"

На думку Орбана, Україна нібито приречена програти через те, що російські військові переважають українських за чисельністю.

Ми повинні укласти угоду з росіянами про нову безпекову архітектуру, щоб забезпечити безпеку і суверенітет України, але не членство в НАТО,
– сказав прем'єр-міністр Угорщини.

Орбан вважає, що повернути окупований Крим до повномасштабної війни було "цілком нереалістично". Він спробував сформувати найкращий шлях до миру. За його словами, це повернення до влади Дональда Трампа та припинення військової підтримки України.

Зазначимо, що він неодноразово намагався заблокувати допомогу ЄС, відмовлявся постачати зброю Києву та заявляв, що контрнаступ України приречений на провал.

Відповідь МЗС України на слова Орбана

Речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у відповідь на слова прем'єра Угорщини наголосив, що Україна не торгує своїми територіями та суверенітетом, передає 24 Канал.

Насправді ми вже почали хвилюватися, що Віктор Орбан давно не закликав припинити постачання зброї до України та узаконити агресію Росії. Навіть почали сумніватися в послідовній позиції угорського прем’єра,
– глузливо зазначив речник.

Також Олег Ніколенко сказав, що російське керівництво неодмінно понесе відповідальність за свої злочинні дії проти України.

Україна – Угорщина: останні новини

  • У рамках саміту Кримської платформи Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Угорщини. У розмові з українським лідером Каталіна Новак висловила свою думку з приводу закінчення війни в Україні. Це була перша довга розмова президентів Угорщини та України, яка відбулася віч-на-віч. Каталіна Новак розповіла, що говорила із Зеленським про повернення миру в Україну. Вона не вважає, що військовим шляхом вдасться досягти миру, тобто наполягає на мирних переговорах Зеленського і Путіна.
  • Угорщина продовжує лобіювати свої інтереси в обмін на підтримку допомоги для України. Будапешт намагається заблокувати 20 мільярдів євро, які хочуть виділити на оборонні потреби нашої держави. В Угорщині вкотре йдуть на шантаж, щоб досягнути бажаного для себе результату. Представники країни виступили проти виділення коштів та пояснили свою позицію.
  • Віктор Орбан не припиняє спроб схилити Україну до переговорів із Кремлем. У нещодавньому інтерв'ю він заявив, що контрнаступ не дасть Києву бажаних результатів. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан намагається відмовити Україну від планів контрнаступу. Він почав лякати українців кількістю населення Росії та заявив, що під час бойових дій Україна зазнає численних втрат.