Місцеві мешканці жаліються, що купатися в річці неможливо. Вінничани побоюються використовувати також воду з крану для питття чи приготування їжі.
Цікаво Не лише фонтани: чим приваблює Вінниця та що обов'язково варто побачити
"У водоканалі завжди говорять, що у них вода відмінної якості і проблем ніяких немає, однак сморід жахливий", – розповіла мешканка Вінниці Ольга Хливнюк.
У річку скидають поліфосфати
Екологи визнають, що 10 років тому про таке явище ніхто не міг подумати. До застоювання води призводить скидання у воду поліфосфатів та відсутність течії. Шкоди наробила і спека.
"Створюються сприятливі умови для цвітіння, зменшується у воді кисень – і ми бачимо результат. Цвітіння водоростей – це певний індикатор, показник, який свідчить про те, що з водою великі проблеми", – зазначив еколог Едуард Кавун.
Ще однією причиною неприємного запаху є скидання нечистот у річку. Південний Буг на Вінниччині забруднюють кілька підприємств.
"Основний забруднювач – Вінницяоблканал, є великий користувач Ладижинська ТЕС, також Вінницька птахофабрика, які беруть багато води і скидають забруднюючі речовини", – наголосив начальник Держекоінспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий.
Екологи пояснили причини забруднення Південного Бугу: дивіться відео
Українці не прибирають сміття
Відпочивальники у Вінниці забруднюють річку, коли скидають у неї непотріб. Місцевий мешканець Владислав Полив'яний щомісяця влаштовує з друзями суботник та виловлює сміття біля берега сачком.
"Хочеться приходити та бачити чистоту. Прохання до міської влади поставити більше урн, аби могли вінничани викидати. А не як зараз, що все сміття є у річці Буг", – підкреслив Полив'яний.
Водночас місцева влада 3 рік поспіль чистить річку земснарядом, техніка підіймає мул із землі. Втім отримати перші результаті обіцяють лише через кілька років, за умови, що і люди, і підприємства, не завдаватимуть додаткової шкоди довкіллю.