Таку думку в коментарі сайту "24" висловив політичний експерт Ярослав Макітра.
Останні заяви і дії з боку Сполучених Штатів дають підстави говорити, що поки що питання мінських угод є пріоритетними в їхніх позиціях, переконаний експерт.
Водночас на даному етапі якоїсь загрози розміну України по питанню Сирії та інших ми не бачимо. Звучать доволі різкі заяви щодо Криму і так далі. І не схоже, щоб американська дипломатія зараз сильно підігравала Росії. В той же час цього для України – недостатньо,
– зауважив Макітра.
Зрозуміло, що мінські угоди не працюють, наголошує експерт. Україна могла б очікувати більшого втручання Штатів, зокрема – безпосередніх переговорів в рамках урегулювання кризи на Донбасі. Втім, за словами Макітри, зробити якісь висновки на основі озвученого під час візиту Меркель до США – складно. Очевидно, більша частина домовленостей залишилася в закритому форматі.
У середньостроковій перспективі очікувати якихось серйозних зрушень в питанні Донбасу не доводиться, вважає експерт. Захід, в тому числі й Сполучені Штати, намагатиметься "дотиснути" десь Україну, а десь – Росію, щоб мінські угоди були виконані. На Заході все ще сподіваються, що ця угода зможе бути виконана.
Інша справа — в Україні це здійснити практично нереально. Десь цього року, ближче до осені, це зможе призвести до серйозного конфлікту між Заходом і Києвом,
— застеріг Макітра.
Він пояснив: з однієї сторони Україна підписала певні зобов'язання, з іншої – Порошенко, українські влада і держава не в змозі виконати ці підписані документи. Дуже багато питань, як-то проведення виборів, контроль за кордоном, амністія, викличуть збурення в українському суспільстві. І навряд чи українська влада вирішуватиме їх так, як це прописано в мінських угодах.
Нагадаємо, 17 березня Дональд Трамп і Ангела Меркель зробили заяви щодо закінчення війни на Донбасі.