У чому вигода вирощування гірчиці
Культури, подібні гірчиці, мають попит на зовнішніх ринках та високу ціну реалізації, передає 24 Канал з посиланням на AgroPortal. Також подібні культури забезпечують високий рівень рентабельності виробникам.
Читайте також Що буде з цінами на овочі: борщовий набір продовжує дорожчати в Україні
За словами завідувачки сектору селекції гірчиці Інституту олійних культур НААН Ганни Буділки, переважна частина української гірчиці експортується до країн ЄС. Основні країни-імпортери – Німеччина, Нідерланди, Угорщина, Румунія та Греція.
Що ж стосується ціни, то у 2019 році вона була на рівні 10,5 тисяч гривень за тонну, у 2022 – 2023 маркетинговому році зросла до 48 тисяч гривень за тонну, у 2024 дещо знизилась – 25 – 30 тисяч гривень за тонну,
– говорить Ганна Буділка.
Серед переваг науковиця також називає наявність ринків збуту, родючі землі, помірні кліматичні умови та багате наукове підґрунтя.
Важливо! Ганна Буділка додала, що це олійна, альтернативна, 100% ліквідна культура, адже біологія рослини, на її думку, дозволяє використати її як хорошого попередника, здатного поліпшити агрофізичні та фітосанітарні властивості ґрунту, як зелене добриво, застосувати насіння в багатьох галузях.