Про це 24 каналу розповів професор та директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця. Він також зазначив, що експорт російської нафти навіть збільшився, попри санкції.
Читайте також Як росія обходить європейські санкції: політолог назвав можливий метод
Азійські країни мають зиск і користуються становищем сьогодні. Тому вони в певному контексті і виручають росію, особливо такі великі покупці, як Індія чи Китай,
– пояснює фахівець.
За словами дослідника, повну енергетичну блокаду для росії створити неможливо.
"Але чому росія йде на такі жертви – вона має на меті досягти глобального домінування у світі", – стверджує Григорій Перепелиця.
Для цього їм потрібно посварити США та Європу і дезорганізувати ЄС. Для такого "керованого хаосу" росіяни використовують як енергетичні методи, так і створюючи потоки біженців,
– додає він.
Григорій Перепелиця пояснює, що путін зараз намагається об'єднати авторитарні держави та очолити цей блок, це дуже глобальна мета, аби "протистояти Заходу".
Детальніше про те, як росія змінює ринок збуту: дивіться відео
Іран виявився союзником росії у війні проти України
Іранський виробник автозапчастин підписав угоду з однією з російських фірм про спільне виробництво технологічних деталей та обладнання. Розташується воно на території росії.
Сам Іран вже багато років знаходиться під санкціями США та Європи і за цей час встиг певним чином адаптуватися до них, створивши деяке виробництво всередині країни та встановивши нові зв'язки з іншими підсанкційними країнами.
Раніше мовилось про те, що Іран, буцімто, передав росії певну кількість безпілотників, які можуть бути ударними. Офіційна влада Ірану це заперечує, а США поки вкрай обережні із прогнозами.