Так, Порошенко заявив, що очікує виходу з політичної кризи в країні до кінця цього тижня.

Вихід з політичної кризи, швидше за все, буде знайдений на цьому тижні. Я наполягаю на чітких принципах формування нового уряду і коаліції в парламенті,
— зазначив Президент.

Порошенко висловив упевненість, що програма нового уряду повинна базуватися на зобов'язаннях перед МВФ, в рамках угоди про асоціацію Україна-Європейський Союз, а також включати боротьбу з корупцією і реалізацію Мінських угод.

За його словами, урядова криза в Україні є ще одним викликом, що стоїть перед країною, однак він є ще й шансом.

Також Порошенко заявив, що керівництво Російської Федерації має намір розмістити ядерну зброю на території тимчасово окупованого Росією півострова Крим.

Росія проводить сильну мілітаризацію Криму. Вона, крім усього, прагне розміщувати там ядерну зброю,
— сказав він.

Президент нагадав, що Україна відмовилася від третього за величиною арсеналу ядерної зброї в світі, а натомість отримала гарантії від країн, які підписали Будапештський меморандум.

Що ми отримали насправді? Росія просто кинула виклик Україні та зробила пряму збройну агресію проти моєї держави,
— додав Порошенко.

Він також акцентував увагу на тому, що РФ масово порушує права кримських татар на окупованому нею півострові, відкриває кримінальні справи проти них, в тому числі відкрито справу про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Порошенко підкреслив, що введені щодо Росії міжнародним співтовариством санкції і обмежувальні заходи повинні зберігатися до забезпечення стійкого миру на Донбасі і до відновлення українського суверенітету над Кримом.

Без стійкого миру на Донбасі – санкції повинні діяти. Без відновлення суверенітету України в Криму – санкції повинні діяти,
— додав він.

А ще Порошенко відзначив, що не в силах пояснити собі і українцям причин, за якими міжнародне співтовариство не бажає постачати зброю для Збройних сил України.

Я ніколи не міг пояснити одну річ собі і моїм співвітчизникам – небажання міжнародної спільноти поставляти зброю українському уряду і регулярній українській армії, яка утримує лінію від атаки на міжнародний порядок,
— запевнив Президент.

Глава держави додав, що в цій ситуації західні партнери повинні допомогти Україні, оскільки це інвестиція в міжнародну безпеку і стабільність.

Порошенко також заявив, що вибори на Донбасі можуть відбутися, проте якщо будуть виконані три умови: за поліпшення ситуації з безпекою в регіоні, запровадження поліцейської місії ОБСЄ і передачі під контроль української сторони тимчасово непідконтрольного ділянки державного кордону.

До того ж Президент відзначив, що дії Росії не сприяють встановленню обстановки, при якій в окремих районах Донецької і Луганської областей можливе проведення місцевих виборів.

Росія продовжує відправляти війська, важку зброю і боєприпаси в Україні по кілька разів на тиждень. Підтримувані Росією бойовики на Донбасі, як і раніше істотно перешкоджають місії ОБСЄ в доступі до територій, які вони контролюють,
– додав він.

Він заявив, що втрати української армії від російської агресії перевищують втрати США в Афганістані за останні 15 років.

Близько 10 тисяч людей загинули, понад 2,7 тисячі з них – це українські військовослужбовці, які загинули від вогню об'єднаних російсько-терористичних сил. Це число перевищує військові втрати США в Афганістані за останні 15 років,
— резюмував Порошенко.

Саме такою ціною вдалося зупинити російську агресію, додав Президент.

Нагадаємо, в середу, 30 березня, Президент України Петро Порошенко на чолі офіційної української делегації прибув з робочим візитом до Вашингтона. У четвер запланована зустріч українського Президента із Віце-президентом США Джозефом Байденом, а згодом і з Президентом США Бараком Обамою.