Політолог Тарас Загородній розповів 24 Каналу, що політика Ізраїлю стосовно Росії була досить "мирною". Країна сподівалася, що росіяни не підтримуватимуть ХАМАС та інші режими, які можуть воювати проти Ізраїлю.

До теми Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Як змінилися стосунки Путіна та Нетаньягу

За словами політолога, Нетаньягу не просто дружив з російським диктатором, а навіть співпрацював. Наприклад, безпілотники "Ланцет" та "Орлан", якими нас зараз атакує Росія – це викуплені ліцензії ізраїльських безпілотників. Росія зробила це ще у 2010 році.

Обережна позиція стосовно війни в Україні теж пояснювалася небажанням роз'ятрювати Москву. В Ізраїлі боялися, щоб проти них не використовували такі гібридні інструменти, як ХАМАС.

Контакти між лідерами все одно збережуться, але, думаю, перегляд багатьох параметрів буде. Щобільше, до Нетаньягу також було багато питань про те, як він реагував на дані розвідки. Сподіваюся, що буде зміна позицій,
– сказав Загородній.

Політолог припустив, як змінилися відносини Ізраїлю та Росії: дивіться відео

Володимир Зеленський висловив підтримку Ізраїлю. Його візит у країну також був би гарним кроком і, можливо, дозволив би розширити співробітництво між країнами, зокрема в оборонній сфері.

Наприклад, ліцензії на зброю можна купувати, але загалом Ізраїль і так нам допомагає, просто не все робиться публічно,
– підкреслив Загородній.

Як відреагували російські пропагандисти на війну в Ізраїлі

  • На російському телебаченні похвалили "чіткість" та "організованість" дій терористів ХАМАС. Пропагандисти сказали, що координація бойовиків "вражає", а самому нападу дали оцінку "блискуче". Такі цинічні заяви звучали тоді, коли ставало відомо про дедалі більше жертв серед мирних ізраїльтян.
  • Кремлівська пропагандистка Ольга Скабєєва спробувала насміхатися з ізраїльських жінок-військових. Їй не сподобалися відео з танцями жінок у соціальних мережах. Вона сказала, що нібито так "армія Ізраїлю готувалася до війни".
  • Колишній президент Росії Дмитро Медведєв у війні ХАМАС з Ізраїлем звинуватив США, а сам напад терористів назвав "очікуваним". Він не приховував своїх зловтішань і написав, що це "відплата" американцям за підтримку України.