У ЦАХАЛ пояснили, що Ізраїль не розпочинає операцію на прохання США. Про це пише WSJ з посиланням на офіційних осіб Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки, інформує 24 Канал.

Дивіться також Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Чому Ізраїль відклав наземну операцію

Джерела видання повідомляють, що зараз Пентагон зосереджений на відправленні ППО до Ізраїлю перед початком наземної операції у Газі.

Ізраїль погодився відкласти вторгнення в Сектор Гази, аби США могли перекинути протиракетну оборону в регіон,
– йдеться в повідомленні.

З чим пов’язана затримка наземної операції в Секторі Гази

  • Начальник штабу ЦАХАЛ генерал-лейтенант Герці Халеві пояснив, що є "тактичні та навіть стратегічні міркування", які затримують наземний наступ, але вони дозволяють ЦАХАЛ краще підготуватися. Крім того, Халеві наголосив, що угруповання ХАМАС "жалкує" про початок війни проти Ізраїлю.
  • Відтягування наземної операції в Секторі Гази пов'язане з відкриттям другого флангу на півночі Ізраїлю, де присутня "Хезболла". Якщо "Хезболла" нападе з півночі, тобто Лівану, а Ізраїль зайде з півдня у Сектор Гази, то доведеться воювати і проти Лівану.
  • Крім того, можливо, якщо відкласти наземну операцію, то Ізраїлю вдасться краще підготуватися. Адже танкові екіпажі досить давно не застосовувалися, тому потребують налагодження.
  • Речник ізраїльскої армії Джонатан Конрікус 23 жовтня заявив, що військова операція проти бойовиків ХАМАС не розпочнеться, якщо палестинці здадуть зброю та звільнять заручників.
  • Натомість міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант звернувся до військовослужбовців і сказав, що вони повинні "зберігати готовність до наступу, адже він буде".