Диктатор не може вести атаку на багатьох ділянках. Він може подужати максимум один – два напрямки. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Михайло Притула.

Варте уваги Король – голий: у Росії почалися незворотні процеси руйнування путінського режиму

ЗСУ зараз вигідно почати звільнення наших територій і вийти на кордони 1991 року, тому що в противника немає сил. Для Путіна це смертельна небезпека. Це загрожує втратою влади, знищенням рейтингу, революційними ситуаціями та іншим,
– наголошує Притула.

Якими шляхами може піти Путін

Як стверджує військовий експерт, диктатор зараз робитиме усе можливе, щоб захиститися від українських Збройних Сил, а для цього йому потрібен якийсь ресурс. Можливо, йому вдасться щось "вишкребти" в Північній Кореї, Ірані чи деінде. Втім, найбільш перевірений шлях – мобілізація. Людський ресурс Путін може використовувати безкоштовно і безкарно.

"Певно, що він піде цим шляхом, адже це, як йому здається, найбільш вигідний шлях. Коштом мобілізованого персоналу він захищатиме власне життя", – відзначив Притула.

Є й інший шлях – найбільш вигідний для Путіна, тому що йому вдасться зберегти владу. Щоправда, він принижує його гідність та амбітність, тому навряд чи диктатор обере його.

"Увімкнути пропаганду про те, що усі цілі досягнуті. Денацифікація, денаціоналізація та демілітаризація відбулися. Відвести свої війська на кордони 1991 року і забути про Україну назавжди", – пояснив військовий експерт.

На жаль, акцентує Притула, зі здоровим глуздом у росіян не усе гаразд. Тому, найімовірніше, вони підуть шляхом мобілізації великої кількості людей та майбутньої військової поразки Росії.

"Наслідки будуть досить сумними, тому що суб'єкти Росії не мають жодної вигоди від того, що вони триматимуться у Москві. Вони мають свої природні ресурси, які доїть Москва. Відповідно вони намагатимуться дистанціюватися – і від Москви, і від репарацій, які Москва має виплачувати", – констатував Притула.

Таким чином територіальна цілісність Росії буде під великим питанням. Окрім того, почнеться справжня боротьба за владу у Москві.

"Деякі вежі Кремля почнуть змагатися між собою – у кого є ПВК чи правоохоронні органи, а в кого немає. Усі ці процеси будуть після військової поразки, яка має бути приблизно у березні", – зазначив військовий експерт.

Це – звичайний розрахунок. До цього готуються усі, зокрема, наші партнери.

"Інформація про пакети допомоги натякає Путіну, що йому потрібно відходити, тоді він не втратить свою владу. Проте, я думаю, амбітність зіграє злий жарт з очільником Росії", – переконаний Михайло Притула.

Якою є логіка Путіна

  • Російська війна настільки нелогічна, що зрозуміти її мету доволі важко. Як наголошує російський опозиціонер Геннадій Гудков, Путін веде її для збереження влади. Річ у тім, що у 2019 році він втратив підтримку більшості росіян. Окрім того, він був ображений на Україну, яка відмовилась у 2014 році від проросійського курсу.
  • Цілі цієї війни змінюються в залежності від ситуації. Спершу Путін хотів захопити усю Україну, потім позбавити її виходу до морів, а згодом – обороняти Донбас.
  • Нічого не вдалося, тож Путін вирішив максимально затягнути війну, знищувати інфраструктуру та населення, розраховуючи на те, що українці здадуться, а Захід прийде з пропозиціями. Він дійсно прийшов, зауважує Гудков, однак пропозиції Путіна не влаштували. Диктатор не вигадав нічого кращого, ніж вчергове атакувати Київ.
  • Після цього, каже опозиціонер, країни Заходу вирішили посилити обороноздатність України. Пробачати таку хамську поведінку Путіну ніхто не збирається.
  • Головне завдання диктатора зараз – це затягнути війну. "Відповзти якось красиво, видати свою поразку за перемогу й сказати, що вони боролись з усім світом, що "Мінськ" виявився ширмою, вони готувались до війни з Росією руками України, накачували її зброєю, але вони в нерівному бою все одно перемогли", – пояснив Гудков.