Якщо партнери припинять допомагати Україні, то їм варто визнати, що демократія програла. І це лише тому, що всі бояться Росії. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу висловив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Читайте також Ізраїльська модель: яких гарантій безпеки чекати від США і що вони змінять для України

"Ми перебуваємо на тій стадії війни, де немає жодних компромісів. Одна сторона обов'язково має програти. Програє Україна – тоді стабільного миру більше не існує. Буде величезна кількість терактів, хаосу, провокацій, війн різного типу", – наголосив Михайло Подоляк.

Перемога України вплине на весь світ

Якби Україна програла, Росія стала б абсолютно мілітарною країною, яка домінуватиме в інформаційному, дипломатичному просторі. Росія стала б головною серед країн.

Треба це пояснювати: програє Росія – ми маємо ще певний час, щоб інвестувати в наукові розробки, прогрес, нову архітектуру безпеки. Тоді жодна країна не зможе сказати: ми не бачимо міжнародного права; ми захотіли вбити певну кількість громадян суверенної держави – прийшли і вбили,
– зазначив Подоляк.

Звісно, українська сторона чітко це пояснює партнерам. Однак, на жаль, не всі країни свідомі до кінця, що вони пропонують натомість.

"Ви говоріть там, а ми терпляче йдемо вперед. Ми в будь-якому разі дійдемо до кордонів 1991 року, тому що це питання нашого існування. Тут немає іншого вибору", – наголосив радник голови ОП.

Перемога Україн не буде легкою. Зокрема, й зараз багато чого не вистачає для інтенсивнішого контрнаступу. Але попри це ЗСУ все одно терпляче просуваються уперед. Далі – буде тільки більше.

Ексклюзивне інтерв'ю з Михайлом Подоляком: дивіться повне відео

Фатальна помилка світу

Ще 2014 Росії показали, що нібито Україна не захищатиме свій суверенітет. Саме це спровокувало країну-агресора до думки, що в Україні багато тих, хто підтримує Росію. Відповідно, тут їх буцімто готові зустрічати з квітами та не чинитимуть спротиву.

Я боюсь тільки одного: щоб у нас не виникли концепти, як 2014 року. Мовляв, не маємо сил і ресурсів, тому домовимося про щось, бо "Росія обов'язково дотримуватиметься домовленостей". Головне – не припуститись помилки 2014 року,
– зауважив Подоляк.

Зрештою, мовиться не про українську еліту чи політикум. Всі свідомі того, що Росії насправді не потрібен мир. Важливо, аби сьогодні й наші партнери не припустились помилок попередніх років. Як щодо України, так й інших країн, які Росія хотіла чи таки окупувала.

"Ці всі фатальні помилки призведуть до занулення європейської цивілізації та домінування варварської Росії", – підсумував Подоляк.

Світ продовжує санкції проти Росії: що відомо

  • Нещодавно в Італії скасували видачу "золотих віз" для заможних росіян та білорусів. Основна вигода "золотої візи" в можливості отримання посвідки на проживання в країні, якщо людина інвестує в економіку значну суму. Єдиним нюансом у такому рішенні стало те, що Єврокомісія радила скасувати "золоті візи" іще наприкінці березня 2022 року.
  • Обмежують росіян і у використанні популярних сервісів. Зокрема, австралійська компанія Atlassian, якій належать сервіси Jira, Confluence і Trello (популярні застосунки для розробників), оголосила про наступний етап свого виходу з російського ринку. Доступ до сервісів закриють через місяць після того, як користувач отримає відповідне повідомлення.
  • До слова, загальний вплив санкцій на економіку Росії призвів до того, що рубль визнали однією з трьох найслабших валют у світі. В переліку також є турецька ліра та аргентинське песо.