За другого – Україна проведе військову операцію та звільнить окуповані території, як це свого часу зробила Хорватія. Для цього ж потрібно, як пояснив 24 Каналу командир екіпажу БпЛА "Кара небесна" Андрій Отченаш, щоб перед мирними домовленостями українська армія стала найсильнішою у Європі та привілейованою частиною суспільства.
Радимо прочитати Генсек НАТО попередив Трампа про ризики для США через мирний план щодо України, – FT
Детальніше про 2 варіанти вирішення війни з погляду військових
В українському суспільстві точаться дискусії щодо того, як повинна завершитися активна фаза війни. Одні вважають, що все повинно вирішитися дипломатичним шляхом, інші – лише військовим. Українські захисники дещо інакше дивляться на це.
Військові достатньо холодно розглядають війну та раціонально дивляться на всі проблеми. Бачимо 2 вирішення. Один є негативним для нас, інший – позитивним,
– зазначив командир екіпажу БпЛА.
Перше, негативний приклад Ічкерії, яка домовилася про мирний договір та припинення війни з Росією. Через кілька років Москва знову напала на країну, знищила її та повністю захопила. Це тепер квазіреспубліка, якою керує Рамзан Кадиров.
Дивіться також Київ все прораховує: з чим пов'язана нова заява Зеленського про Україну та НАТО
Друге, позитивний приклад Хорватії, коли на початку травня 1995 року хорватська армія провела наступальну операцію "Блискавка", під час якої, після 4 років сербської окупації, була звільнена Західна Славонія – регіон на півночі Хорватії.
Якщо й будуть розпочинатися якісь мирні домовленості, вони мають бути лише в разі того, що українська армія буде найсильнішою армією Європи, максимально підготовленою і військові будуть не просто соціально захищені, мати хороші зарплати, а загалом будуть привілейованою частиною суспільства,
– констатував Андрій Отченаш.
Днями міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто приїхав до Москви на переговори з російським колегою Сєргєєм Лавровим. Він повторив меседж про те, що "війна в Україні не може бути завершена на полі бою, а рішення необхідно шукати за столом переговорів".