За словами експерта з міжнародного та європейського права Вадима Трюхана, України зможе за три місяці підготувати умови лібералізації безвізового режиму. Однак існує інша проблема — події на Сході, через які зростає кількість внутрішніх біженців.
Фактор ризику збільшення мігрантів до Європейського Союзу має місце. Тому треба сконцентрувась на виконанні плану дій щодо лібералізації безвізового режиму і на пошуку шляхів миру на Сході через політико-дипломатичні та військові засоби. І від успіху по цих напрямках буде залежити дата поїздок українців до ЄС без віз,
— вважає експерт.
На його думку, якщо досягти виконання умов безвізового режиму Україна може самостійно, то мир на Сході залежить і від дій Російської Федерації.
"Заважають наслідки війни, причому не війна сама по собі, а неконтрольованість кордону та загроза нелегально переміщених осіб, а також боротьба з корупцією. Все інше — це дрібні питання, які вирішуються доволі швидко. Треба вибудовувати свою політику з окупованою територію таким чином, щоб знімати занепокоєння європейської сторони", — вважає дипломат, екс-консул в Стамбулі Богдан Яременко.
Читайте також: Коли українці зможуть їздити до Європи без віз?
За його словами, українська влада неправильно підходить до переговорного процесу — намагається виторговувати політичні дивіденди замість вирішення заявлених європейською стороною проблем.
Нагадаємо, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не хоче спекулювати щодо будь-яких дат, хоча є наміри запровадити безвізовий режим якнайскоріше. При цьому політик навів приклад Молдови, яка вже має безвізовий режим, не зважаючи на внутрішній конфлікт з Придністров'ям.