У Стрілківській громаді на Самбірщині знесли декілька радянських пам'ятників. Зокрема, декомунізацію провели у Борині, Топільниці, Стрілках та в Луках.

До теми На Рівненщині судитимуть викладачку вишу за поширення комуністичної символіки

На одному з пам'ятників виявили цікаву деталь

Місцевий житель Василь Курій зауважив, що біля пам'ятника радянському солдату, який перекинули в Стрілках, є цікавий напис.

Його присвятили "погибшим от рук врагов советского народа, в 1946-1949 годах". Тобто меморіальний комплекс споруджували навіть не на честь тих, хто брав участь у Другій світовій війні, а на честь тих, хто протистояв українському руху опору по її завершенню.

Пам'ятник присвятили загиблим під час боротьби з українським опромПам'ятник присвятили загиблим під час боротьби з українським опором / Фото Василь Курій

Жителів Львівщини закликають долучитись до декомунізації

Після розголосу цієї ситуації військовослужбовці ЗСУ, які стали ініціаторами знесення радянських пам'яток, записали мотиваційний ролик для жителів Львівщини.

У селах Львівщини знесли радянські пам'ятники / Фото Василь Курій

Забудьте фразу "хлопці повернуться з війни й будуть робити порядки". Давайте ви візьмете себе в руки та поки ми працюємо на фронті, ви добре попрацюйте в тилу,
– сказав військовий.

Він також додав, що Львівщина має показати приклад для всієї України у питаннях декомунізації.

Військові звернулись до мешканців області: дивіться відео

Декомунізація в Україні: останні новини

  • Жителі села Ватутіне на Харківщині вирішили відмовитися від радянської назви населеного пункту. Серед місцевих мешканців тривали активні дискусії щодо нової назви села. Люди пропонували різні варіанти назв: Лісне, Десятка та інші. Зрештою, більшість зійшлася на варіанті Залужне.
  • 8 лютого у Києві демонтували пам'ятник радянському льотчику Чкалову, а уже наступного дня – генералу Миколі Ватутіну.
  • Також у столиці перейменували низку топонімів. Назв, пов’язаних з Росією та радянським минулим, разом з проспектом Перемоги позбулися 31 вулиця, провулок, проспект та бульвар.