Результатом візиту лідера Сирії до Москви можуть стати якісь формальні домовленості між країнами. Таку думку 24 Каналу озвучив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Зауважте Яку гру затіяли Путін та Сі Цзіньпін, і як не обпектися Зеленському

Чого очікувати від візиту Асада до Москви

Під час зустрічі диктатори можуть обговорити та визначити нову вісь зла – Росія, Сирія, Іран, Північна Корея та Білорусь.

Це буде щось на кшталт візиту Алєксандра Лукашенка до Ірану. Вони з президентом Ірану Ібрагімом Райсі обговорювали як санкції надають їм "додаткові можливості" та як їм чудово живеться,
– зауважив політтехнолог.

Водночас Іран може хіба навчити Білорусь як обходити накладені санкції. На думку політтехнолога, зустріч Путіна та Асада буде подібною.

Тизенгаузен припустив, чого очікувати від візиту лідера Сирії до Росії: дивіться відео

Зауважимо, що цей візит Асада до Москви є першим з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави, а також після потужних землетрусів у Сирії. До цього диктатори зустрічалися у вересні 2021 року. Зустріч запланували на 15 березня спеціально, адже в цю дату у 2011 році почалося повстання у Сирії.

Сі Цзіньпін може прилетіти в Росію

  • За інформацією CNN та Reuters, президент Росії готується до майбутнього візиту глави Китаю Сі Цзіньпіна в Москву.
  • Журналісти зауважили, що плани щодо поїздки з'явилися на тлі того, що Китай пропонував стати "посередником миру" в Україні. Однак на Заході це було сприйнято скептично через дипломатичну підтримку Пекіном Москви.
  • У The Wall Street Journal повідомили, що після цього Сі Цзіньпін планує поговорити з Володимиром Зеленським вперше з початку війни в Україні. За даними видання, зустріч Сі з українським лідером відбудеться віртуально.
  • Речник українського президента Сергій Никифоров прокоментував можливу розмову двох лідерів. Він зазначив, що це неофіційне повідомлення й поки немає жодної додаткової інформації.
  • Журналіст Роман Цимбалюк не вважає, що візит Сі Цзіньпіна щось змінить. За його словами, з практичної точки зору, ми маємо стежити лише за однією опцією – чи буде відкритий, "китайський ленд-ліз". Але він переконаний, що в цьому немає сенсу для Китаю.