Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко, зазначивши, що Орбану був потрібен гучний інформаційно-політичний привід, щоб всі звернули увагу на Угорщину. Водночас прем'єр Угорщини усвідомлював, що його дії викличуть різку критику у Євросоюзі.

До теми Хоче не миру, а знищення державності України: в ISW проаналізували зустріч Путіна з Орбаном

Це в стилі Орбана

Проте Орбан не мав повноважень з боку України та ЄС для того, щоб проводити відповідні перемовини.

Водночас прем'єр Угорщини, відправляючись до Росії, діяв насамперед у власних інтересах. Це в стилі Орбана, який дуже часто привертає до себе увагу скандально-конфліктними, епатажними вчинками,
– підкреслив політолог.

Крім того, Орбан претендує на роль посередника у перемовинах між Україною та Росією. Він і раніше виступав за припинення війни в Україні, але абстрактно.

Проте його візит до Москви став проблемою, адже Орбан порушив табу європейських політиків на пряме спілкування з Путіним. Зустрічей з очільником Кремля майже не було з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України,
– наголосив Фесенко.

Однак в Москві прем'єр Угорщини зустрів доволі неочікувану для себе прохолодну реакцію Путіна. Звичайно в Росії "позитивно" оцінили його намагання конструктивно "від імені ЄС" налагоджувати стосунки з Росією. Тут Орбан підіграв Путіну – знов-таки, на його думку, всупереч позиції Євросоюзу.

Готовий допомогти Трампу

Під час його візиту до України президент Зеленський наголосив, що ініціатива Орбана щодо "припинення вогню" є неприйнятною для України. Путін постійно порушував домовленості, зокрема про перемир'я, які оголошувались під час дії "Мінських угод".

"Також Орбан працює не тільки на себе. Він хоче стати головним представником Дональда Трампа в Євросоюзі. Тому його "мирні ініціативи" були озвучені з огляду на експрезидента США. Радники пропонують Трампу один з варіантів завершення війни в Україні – "припинення бойових дій". Орбан показав, що готовий допомогти з цим Трампу", – зауважив Володимир Фесенко.