Не так давно сам президент Джо Байден заявляв, що планує поговорити зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном. Однак згодом виявилося, що Пекін уже планує зустріч з московськими посадовцями. Ситуацію також коментував речник з національної безпеки Джон Кірбі.

Дивіться також Прокляття слабких посольств і приклад США: чому й для кого Росія все ще не достатньо терорист

Будь-які пропозиції Китаю викликають стурбованість

Як пишуть американські журналісти, у Вашингтоні офіційні особи ставляться до намірів Сі з глибоким скептицизмом, адже Китай відмовився засуджувати війну та натомість заявив, що Москву спровокували вдертися в Україну.

Коли вони починають планувати свій порядок денний, ми, безумовно, хочемо висловити, наскільки ми були б стурбовані будь-якими пропозиціями з боку Китаю, які були б односторонніми та відображали б лише російську точку зору,
– сказав Кірбі.

Окрім того, він згадав про так званий "мирний план" від Китаю, що передбачає припинення вогню. За словами речника, тимчасове затишшя може допомогти окупантам підготуватися до посилення наступальних спроможностей.

Побоюються у Вашингтоні також того, "втручання Китаю у війну докорінно змінить динаміку на полі битви". Як відомо, останнім місяцями поширюється інформація стосовно того, що Китай планує надавати путінським воякам озброєння.

Хоча, скажімо, радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що в Пекіна немає для цього жодних логічних підстав.

Підготовка Росія до зустрічі Сі та статті про "неймовірну дружбу"

  • Варто сказати, що уже 20 березня китайський президент буде в Москві. До його приїзду в Росії готуються дуже ретельно та навіть чіпляють білборди.
  • Ба більше, сам Путін написав статтю, у якій розповів про "дружні відносини" між його державною та Китаєм. Диктатора посмів заявити, що в обох країн є повага до суверенітету одне одного, що звучить особливо абсурдно з огляду на те, що Росія розпочала війну.
  • Також статтю згодом опублікував китайський президент Сі Цзіньпін. У ній він, як не дивно, співав дифірамби кремлівським чиновникам, не згадав про війну, назвавши ситуацію в Україні "кризою". Себто мало це все дуже цинічний вигляд.