У Вашингтоні наполягають, що візит Зеленського має відбутися ще до урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Остаточне рішення сторони наразі не ухвалили.

Зауважте Байден і Путін зробили ставки

Вашингтон пропонує Києву провести цей візит в кінці серпня (але до Дня Незалежності України), що викликає крайнє незадоволення української сторони,
– мовиться у повідомленні.

За даними ЗМІ, після першої телефонної розмови глави Офісу Президента Андрія Єрмака та заступниці держсекретаря Вікторії Нуланд сторони ще тричі узгоджували тексти повідомлень.

У процесі погодження деталей американська сторона викреслила слово "липневий" з українського повідомлення. Такі зміни викликали незадоволення української сторони.

Візит Зеленського до США: головне

  • До Вашингтона Володимира Зеленського запросив під час телефонної розмови Джо Байден. Український лідер зауважив, що "дуже очікує на зустріч, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України та США".
  • Згодом міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив: візит Зеленського до Штатів може відбутися вже у липні.
  • Станом на 15 липня у Білому домі запевнили, що з нетерпінням очікують Зеленського, однак конкретної дати візиту наразі немає.