"Спочатку відбувається процедура реєстрації, подання документів, докуск до конкурсу, а потім починаються два важливих етапи. Проводиться іспит, який складається з двох частин (тестування і виконання практичної частини) і дослідження особистих та моральних якостей кандидата, де ВККС визначає бали і складає рейтинг, таким чином перевіряючи доброчесність", – сказав суддя.

Читайте також: Ми спостерігали умисні дії суддів, коли вони не хотіли розглядати справи своїх колег, – Янченко

За його словами, першим етапом конкурсу до Верховного Суду було тестування. Бали визначала електронна система. Другий етап полягав у виконанні кандидатами практичного завдання. Його оцінюють члени колегії Вищої кваліфікаційної комісії. Суть полягала в тому, що дають на розгляд справи, де є рішення апеляційної інстанції, матеріали справи, які подавали сторони і ти повинен на підставі аналізу прийняти власне рішення і викласти у тій формі, яку вважаєш за необідну.

Мою роботу оцінили у бал, який був нижче допустимого, що за правилами конкурсу говорило про те, що я автоматично вибуваю. Я не погоджувався з такою оцінкою і вирішив її оскаржити. Подав заяву до Вищої кваліфікаційної комісії, щоб вона перевірила рішення колегії. Я хотів знати чому такий низький бал,
– наголосив Брегей.

Галина Чижик звернула увагу на окремих осіб. Зокрема на членкиню ВККС Тетяна Весельку, яка перевіряла роботи кандидатів до касаційного адміністративного суду. У зв'язку з невідповідністю доходів і витрат Національне актикорупційне бюро розпочало розслідування.

Доходи Тетяни Весельської
Доходи Тетяни Весельської

"Касаційний адміністративний суд важливий тим, що він розглядає позови на дії Вищої кваліфікаційної комісії, вищої ради правосуддя і президента. Це є суд, який ставить останню крапку у суперечках стосовно законності чи незаконності дій органів влади", – підсумувала ведуча.

Більше – дивіться у програмі.