Про це в коментарі сайту "24" сказав директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавротюк.

Він зазначив, що правового колапсу не буде, але є неприємна ситуація, коли слідчі не можуть відкривати нові провадження по тих справах, які підслідні ДБР.

Як вихід, такі провадження можуть відкривати прокурори. Це не заперечується. Будемо сподіватися, що протягом 1-2 місяців свою роботу почне ДБР, принаймні його керівництво зможе відкривати кримінальні провадження,
– підкреслив експерт.

За його словами, відповідно до Кримінального кодексу прокурор має право відкривати провадження і передавати його за підслідністю. Але проблема у тому, що наразі немає кому передавати.

Читайте також: НАБУ, САП, НАЗК і ДБР: хто усі ці "люди", як розшифровуються і чим взагалі займаються

"Прокурор може відкрити справу і навіть вчиняти певні слідчі дії, але він обмежений", – заявив юрист.

Хавротюк називає таку ситуацію юридичним безладом. Провина тут прокуратури та слідчих органів, які не змогли провести через Верховну Раду законопроект, який би унеможливив таку ситуацію.

Водночас розслідування, які вже тривають в прокуратурі, не зупиняться. Згідно з КПК термін завершення розслідування справ продовжений до 2019 року, щоби слідчі прокуратури їх закінчили.

Після 2019-го року слідчі прокуратури ще матимуть можливість завершити розслідування протягом трьох місяців,
– наголосив він.

Нагадаємо, згідно з кримінальним кодексом з 20 листопада Генеральна прокуратура втратила право відкривати кримінальні провадження щодо високопоставлених чиновників та вести по них слідство. Тепер це право належить Державному бюро розслідувань.