Про це заявив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в ефірі 24 каналу. За даними ЗМІ, мільярди доларів США та НАТО часто потрапляли саме в кишені можновладців Афганістану.

До теми Видурювали кошти на солдатів-привидів: чому армія Афганістану не змогла дати відсіч талібам

Чому армійці розбіглись

Втім, на думку Данилова, коли країну треба витягувати зі значно більшої біди, аніж корупція, наскільки б з нею боролись, цього буде замало. Зважаючи на це, ще однією проблемою для Афганістану стала несформованість нації.

Як він зауважив, те, що принаймні в 3 містах країни люди вийшли на демонстрації з афганським прапором, вже є свідченням того, що частині населення небайдужа доля країни.

Так, звичайно – корупція погана. Її внесок в те, що армія розбіглась, теж є,
– заявив аналітик.

Дізнайтеся більше Більшість вирішила, що таліби виграють й не треба пручатися, – аналітик про Афганістан

Данилов розповів про ситуацію в Афганістані: дивіться відео

Події в Афганістані: останні новини

  • Після того, як війська США почали виходити з Афганістану, ситуація в країні погіршилася. Бойовики "Талібану" один за одним захоплювали населені пункти. Вже 15 серпня вони дійшли до столиці – міста Кабул.
  • У "Талібані" наголосили, що не чинитимуть самосуд над афганцями. Рішення про страту чи тілесні покарання ухвалюватиме шаріатський суд.
  • Джозеф Байден та Ангела Меркель під час телефонної розмови обговорили ситуацію в Афганістані. Вони домовилися про співпрацю військових обох країн в аеропорті Кабула, де досі триває евакуація.
  • За даними ЗМІ, новим главою Афганістану може стати мулла Абдул Гані Барадар. Він є одним із засновників руху "Талібан" і головою політичного офісу руху.
  • Бойовики "Талібану" 18 серпня відкрили вогонь по мирних людях в провінції Нангархар. Через обстріли загинули щонайменше 2 осіб. Ще 12 людей поранили.