Про пише Наталія Лебідь в огляді преси для сайту "24".

Читайте також: Ні миру, ні війни: як можна врегулювати конфлікт на Донбасі?

Політолог Вадим Карасьов вважає, що, враховуючи протилежні погляди на цю проблему з боку України та Росії, Курт Волкер може або "схиляти нас до якогось компромісного рішення, або просто питання миротворців поки відкладуть на потім", – розповів експерт в ефірі одного з каналів.

Якщо компроміс, то очевидно, що треба зробити так, щоб це був компроміс, а не капітуляція. Розумієте, в дипломатії, політиці, особливо на тлі війни, дуже важко провести межу між капітуляцією і компромісом. Тут треба бути обережним, щоби це не виглядало як капітуляція, тим більше на тлі внутрішньополітичної нестабільності в Україні, коли багато хто може звинувачувати президента і українську владу в капітуляції,
– додав він.

Тим часом інші військовий експерт Юрій Карін нагадує, що Волкер є одним із перших американських політиків, які заявили, що немає необхідності доводити участь Росії в конфлікті на Донбасі – кровопролиття там відбувається саме через неї. "Тому будемо сподіватися, що візит Волкера пов'язаний із початком його практичної роботи по припиненню війни, переходом від слів до справи. Активізуючи процес, він буде фіксувати і дії російської сторони, яка тільки на словах декларує готовність виконувати зобов'язання за Мінськими угодами. Адже протягом трьох років через саботаж Кремля процес не зрушився ані на сантиметр. З огляду на, що Волкер – відносно нова людина в процесі мирного врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі, в його розумінні, напевно, залишилися деякі "білі плями" конфлікту, які йому хотілося б прояснити", – цитує експерта газета "Сегодня".

Детальніше читайте у публікації: Зустріч Волкера і Порошенка: що Америка перекаже українському президенту?