Український лідер написав в інстаграмі, що "зустріч буде змістовною". Глави держав обговорять стратегічне та оборонне партнерство.

Радимо перечитати Зустріч з Байденом і візит до Каліфорнії: перші відомості про графік Зеленського у США

Подружжя Зеленських прибуло до США

На початку доби 31 серпня Володимир Зеленський та Олена Зеленські ступили на американську землю.

  • Президент України з дружиною прибули з офіційним візитом до США, у програмі якого, серед іншого, і зустріч з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом. Вона запланована на 1 вересня.

Володимир Зеленський та Джозеф Байден матимуть зустріч віч-на-віч, а потім у складі делегацій країн.

Прибули до Вашингтона на запрошення Джо Байдена. Попереду – обговорення важливих питань стратегічного партнерства України та США. Впевнений, наша зустріч буде змістовною,
– написав Володимир Зеленський в інстаграмі.


Володимир та Олена Зеленські прибули до США / Фото з інстаграму Зеленського


Глава держави впевнений, що зустріч з Байденом буде змістовною / Фото з телеграму ОП

Також у програмі перебування Зеленського у США, як написали у пресслужбі Офісу Президента:

  • Низка важливих зустрічей з американськими високопосадовцями.
  • Підписання документів у царині співпраці в оборонній галузі.

"Програма візиту розрахована на декілька днів і охопить низку міст на Східному та Західному узбережжях США", – додали в ОП.

Зустріч Зеленського та Байдена: коротка передісторія

  • Офіційно Джо Байден запросив Володимира Зеленського до США 7 червня під час телефонної розмови. Переговори глав України та США не були одразу запланованими на 1 вересня, дату зустрічі кілька разів переносили. Причиною називають події в Афганістані (криваві теракти та завершення військової місії США у тій країні).
  • За кілька днів до зустрічі Джо Байден підписав указ про виділення військової допомоги Україні у 60 мільйонів доларів. Утім, перемовини матимуть і низку неприємних нюансів: США скасували низку санкцій проти "Північного потоку-2", що посилює позиції глави Кремля Володимира Путіна, а ще й мирне врегулювання на Донбасі перебуває у глухому куті.