Зниження температури повітря в Україні, ймовірно, стримують операції на фронті, але водночас створять більш сприятливий рельєф для механізованих маневрів. Це пов'язано із тим, що земля замерзне найближчими тижнями.
Дивіться також Попереду дві хвилі похолодання: коли посиляться морози, де буде найбільший мінус
Погода впливає на дії росіян
Заступник командира української бригади, яка перебуває на Куп'янському напрямку, заявив, що російські війська там використовують менше боєприпасів через холодну погоду. Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що російські війська не запускали таку кількість безпілотників проти України за останні дві ночі, тому що вони можуть змерзнути.
Український офіцер у бригаді, яка перебуває поблизу Бахмута, заявив, що температура вночі падає до -18 градусів. Це робить неможливим перебування особового складу на спостережних постах довше ніж кілька днів.
Офіцер повідомив, що на Бахмутському напрямку інтенсивність штурму російської піхоти знизилася, ймовірно, через мороз,
– мовиться у зведенні.
У Міністерстві оборони Великобританії зазначали, що низькі температури в поєднанні з можливим глибоким снігом можуть обмежити маневреність, але промерзла земля покращить "пересування по місцевості" протягом січня та лютого.
У ISW вважають, що російські сили, ймовірно, намагатимуться підтримувати або посилювати локалізовані наступальні операції по всій східній Україні, намагаючись перехопити та утримати ініціативу незалежно від погоди та умов місцевості.
В ISW пояснили, чому озброєння Заходу має вирішальне значення
- Аналітики ISW переконані, що для України залишаються вирішальними західні системи протиповітряної оборони та ракет. Адже Росія постійно намагається адаптуватись до поточних можливостей протиповітряної оборони України. Аналітики також зазначають, що Україна розвиває свою оборонно-промислову базу. Разом з тим вони вказують на наступально-оборонну гонку.
- За їхніми словами, продовження та збільшення західного постачання систем протиповітряної оборони та ракет в Україну має вирішальне значення, оскільки російські сили продовжують експериментувати з новими способами проникнення в українську ППО.
- Вони пригадують слова речника Державного департаменту США Метью Міллера від 4 січня 2024 року. Останній назвав надання Україні американської допомоги "критично важливим", адже Київ ще не може захистити себе самотужки.