Онлайн запустили для того, щоб уникнути розповсюдження неперевіреної та суперечливої інформації, повідомили у фейсбуці "Нафтогазу".

Читайте також: Україна і "Газпром" підписали мирову угоду на 7,4 мільярда

Отримати офіційну правдиву інформацію з перших джерел про поточний стан транзиту та дії усіх зацікавлених сторін, без перерви на свята і вихідні, ви матимете можливість у Газовому інформаційному центрі,
– йдеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" додали, що транслюватимуть щоденні брифінги за участі керівників компанії, Оператора газотранспортної системи України, а також українських та іноземних експертів галузі.

Що відомо про контракт на транзит російського газу через Україну

20 грудня у Мінську Україна та Росія підписали протокол, яким передбачено кроки, необхідні для продовження транзиту російського газу через Україну.

26 грудня у Відні стартував фінальний етап узгодження газового договору. Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв, що "боротьба йде за кожну кому" у новому контракті.

30 грудня голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон повідомив, що Україна та Росія провели 4-денні переговори.

Домовленості, досягнуті 20 грудня, передбачають:

  • контракт на транзит газу укладуть терміном на 5 років з можливістю продовження на тих же умовах ще на наступні 10 років;
  • російська сторона виплачує "Нафтогазу" приблизно 3 мільярдів доларів за рішеннями Стокгольмського арбітражу до кінця 2019 року.
  • "Нафтогаз" відмовляється від нових претензій та відкликає позов проти "Газпрому" на 12,25 мільярда доларів. Україна відмовиться від штрафу "Газпрому" на 7,4 мільярда доларів.
  • Обсяги транзиту складають 65 мільярдів кубів у 2020 році та по 40 мільярдів кубометрів упродовж 2021-2024 років за умови конкурентного тарифу.