Ці комплектуючі можна знайти навіть у китайському інтернет-магазині Aliexpress. Як зазначають фахівці, усе через санкції, накладені на Іран, які перекривають йому доступ до західних технологій.

Варте уваги Окупанти почали застосовувати керовані авіаційні бомби: що це таке та які регіони в небезпеці

Що всередині "Шахідів"

Варто зазначити, що іранські "Шахіди" збити досить реально й зі стрілецької зброї. Наприклад, прикордонник приземлив таку пташку з автомата. Завдяки таким можливостям фахівці отримали не один екземпляр для вивчення їхнього начиння, що своєю чергою дозволяє українським військовим шукати кращі способи боротьби проти цих БПЛА.

Як розповів представник української розвідки, всередині "Шахіда-136" знаходиться бойова частина, вагою від 40 до 50 кілограмів. При цьому хоч нутрощі іранських БПЛА дуже прості, однак ефективні. З усього найціннішою є CRPA-антена, яка повинна протистояти засобам радіоелектронної боротьби.

Обхід санкцій

Також "розтин" іранських БПЛА показав фахівцям, що більшість комплектуючих деталей безпілотників таки виготовлена західними країнами, які б через санкції не мали потрапити до Ірану. Зокрема, є деталі з США та Канади. У розвідці пояснили, як це стало можливим.

Більшість із них це в нас комплектуючі іноземного виробництва. А саме це: Японія, Китай, США,
– розповів представник розвідки.

Більшість таких електронних комплектуючих українські розвідники передадуть закордонним партнерам, щоб вони могли через санкції обмежити їхнє ввезення до Ірану.

Остання атака дронами-камікадзе

  • Востаннє країна-терористка атакувала Україну іранськими дронами та керованими авіаційними бомбами в ніч на 28 березня. При цьому "Шахіди" вилетіли з північного та південно-східного напрямків.
  • Через атаку вибухи прогриміли в Оболонському і Святошинському районах столиці, а також у Дніпрі.
  • Варто зазначити, що захисникам України вдалося приземлити більшість цих БПЛА. Як зазначили у Повітряних силах ЗСУ, за ніч 28 березня їм вдалося знищити 14 з 15 "Шахідів", а також 1 розвідувальний БпЛА "Гранат-4".
  • За словами військового експерта, ветерана російсько-української війни, майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, кількість таких нальотів може збільшитися. Усе через те, що Росія, ймовірно, налагодила регулярне постачання невеликих партій цих безпілотників з Ірану.