Про це сайту "24" зазначив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи заяву новообраного президента ПАРЄ іспанця Педро Аграмунта про те, що він планує докласти зусиль для відновлення участі Росії в роботі Асамблеї.
За його словами, для країн Західної та Південної Європи – Іспанії, Італії, Греції – Росія знаходиться далеко. Водночас, вони намагаються перетворити лобістські інтереси Росії у власний у ліквідний актив. Хтось в корупційний, отримуючи певні кошти, хтось – у політичний чи електоральний – завдяки грошам на виборчі кампанії.
Деякі європейські політики і бізнесмени готові відстоювати інтереси Путіна, лобіювати його. Західноєвропейські політики намагаються грати на межі червоної лінії, отримуючи за це певні транші. Але, якщо Путін перейде Україну і стане ближче до ЄС, то ця політика компромісу завершиться. Не завжди Росія готова доводити до кінця свої обіцянки. Всіх політиків, яких Путін підвісив на корупційний гачок, він ще використає в майбутньому. А всі вкладені гроші поверне з багатьма нулями,
– зауважив експерт.
Микола Давидюк підкреслив, що Росія однозначно вкладає в лобістські і депутатські групи різних рівнів у виборчі кампанії в інших країнах. Про це активно говорять і в США, тому що там бачать, що вплив Росії може вирішувати взагалі хід виборів.
Щодо відмови російської делегації повернутися до робити в ПАРЄ, то, на переконання Давидюка, це гра, щоб зберегти обличчя.
"Росіяни роблять все можливе, щоб повернутися в ПАРЄ. Для них виключення з ПАРЄ – сильний удар, оскільки це серйозний майданчик, на якому вирішується багато міждержавних політичних питань. Через це вони вкладатимуть мільйони в лобістів, щоб повернутися", – вважає політолог.
На переконання Миколи Давидюка, Україні потрібно якомога більше пояснювати, яку реальну загрозу несе російська політика.
Путін "відчув карту", в нього пішло певне везіння, він виграє політичні ставки, які робив раніше. В нього зараз кураж, і він просуватиме свої інтереси ще активніше Тому треба бути максимально уважними до тих процесів, які зараз відбуваються ПАРЄ,
– наголосив експерт.
Нагадаємо, іспанський депутат Педро Аграмунт, якого переобрали на посаду президента ПАРЄ на 2017 рік, заявив, що планує докласти зусиль для відновлення участі Росії в роботі Асамблеї.