Віцепрем’єрка також наголосила на важливості закріплення цієї позиції. Зауважимо, що рішення країн-членів Альянсу суттєво відрізняється від попередніх заяв і надає чітке підтвердження намірів НАТО стосовно України.
Дивіться також Посилення ППО, ракети та багато іншого: Умєров розповів про підсумки саміту НАТО для України
Коли Україну можуть запросити в НАТО на думку Стефанішиної
Стефанішина повідомила, що запрошення України до НАТО залишається на порядку денному Альянсу та може бути надане у будь-який момент.
Віцепрем’єрка зазначила, що у комюніке саміту союзники чітко зафіксували, що шлях України до НАТО є незворотним. Вона наголосила на важливості закріплення цієї позиції, попри складні переговори.
Разом з нашими друзями ми розуміли, наскільки важливим є закріпити, що майбутнє українців не може бути розмінною монетою у переговорах з агресором. Жодні погрози, виклики чи вибори не змінять того факту, що майбутнє України – в НАТО,
– зауважила Стефанішина.
Вона додала, що 32 країни НАТО погодилися з цією позицією, і будь-які зміни до цього рішення потребуватимуть загального консенсусу.
"Запрошення для України залишається на порядку денному і може бути надане у будь-який момент. Поки ми чекаємо цього моменту, Україна стає дедалі більш військово та політично інтегрованою з Альянсом", – зазначила віцепрем’єрка.
До слова, на комюніке саміту НАТО відреагував і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він заявив, що Україна не може очікувати ще 75 років і наголосив, що її вступ до Альянсу має відбутися раніше.