Станом на лютий 2024 року активно відбувається процес скринінгу українського законодавства – тобто аналіз адаптації законодавства України на відповідність до права ЄС. Про це посол повідомив під час брифінгу, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Дивіться також Не Будапештський меморандум 2․0: що дають Україні підписані безпекові договори з країнами G7

Україна на шляху до Євросоюзу

Очільник Місії України при Євросоюзі повідомив, що Київ працює разом з Єврокомісією та державами-членами ЄС відповідно до затвердженого плану.

Зокрема, Україна працює над виконанням чотирьох рекомендацій, які раніше представила Єврокомісія. Всеволод Ченцов очікує, що нову оцінку Європейська комісія презентує на початку березня 2024 року.

Якщо все вчасно буде виконано з нашого боку, то на початку березня Єврокомісія може представити цей звіт, відповідно, держави-члени матимуть достатньо часу оцінити звіт і ухвалити рішення про скликання першої міжурядової конференції,
– сказав посол.

Ченцов додав, що раніше у Брюсселі говорили, що звіт від Єврокомісії та переговорні рамки будуть представлені в березні. За його словами, українська сторона розраховує, що "все буде вчасно" і зараз немає підстав сумніватися у виконанні домовленостей.

Паралельно з тим Єврокомісія вже розпочала аналізувати відповідність українського законодавства до європейського. Зараз ведеться скринінг по першому кластеру, а саме по лінії міністерства юстиції.

Інші новини з Брюсселя

  • Протести на кордоні. Посол Ченцов заявляв, що наша держава продовжує вести переговори з Варшавою щодо блокади українсько-польського кордону. Київ пропонує країні-партнерці запровадити систему експортних ліцензій, яка вже діє в Румунії та Болгарії.
  • Санкції проти Росії. Посли Європейського Союзу затвердили 13-й пакет санкційних обмежень проти Росії. ЗМІ пишуть, що його опублікують напередодні річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну – тобто до 24 лютого 2024 року.
  • Снаряди для України. Країни-члени ЄС шукають шляхи, аби доправити в нашу державу мільйон артилерійських снарядів на фронт. Зокрема, у Нідерландах та Чехії не виключають залучення до цього процесу держав, які не входять до Альянсу.