Сторона держави-окупанта готова роз'яснювати реальний стан справ. Про це заявив російським виданням прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Варто прочитати Зовсім різні речі, – президентка Естонії про "радянську" та "російську" окупацію

За його словами, відносини Росії і Туреччини мають партнерський характер. Водночас є, як сказав Пєсков, є розбіжності щодо Криму.

Кремлю не сподобалась позиція Туреччини

"Російсько-турецькі відносини загалом мають партнерський характер, водночас не тільки декларативний, а дійсно такий, який ґрунтується на реальному і міцному фундаменті торгово-економічного, інвестиційного співробітництва", – сказав він.

Ми не приймаємо таку позицію наших турецьких колег, ми вважаємо її абсолютно неправильною,
– наголосив представник Кремля.

Він також сказав: "Ми маємо терпіння і далі пояснювати нашим турецьким колегам, так само як і іншим країнам, реальний стан справ з цим "російським" регіоном".

Яка позиція Туреччини

Очільник МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу під час спілкування зі ЗМІ в межах саміту Кримської платформи заявив, що держава не визнає і ніколи не визнає окупацію Криму Росією. За його словами, турецька сторона регулярно наголошує на своїй позиції щодо тимчасово окупованого півострова.

Саміт Кримської платформи відбувся: коротко про головне

  • У Києві 23 серпня 2021 року відбувся саміт Кримської платформи, метою якого стало об'єднання сил щодо деокупації півострова.
  • Понад 40 країн приїхали на зустріч. Разом вони підписали декларацію, згідно з якою Росія – агресор.
  • Окрім цього, у столиці України відкрили офіс Кримської платформи.
  • Кримськотатарський активіст Едем Бекіров попросив Президента України Володимира Зеленського посприяти звільненню бранців Кремля.