Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що станом на 25 серпня вийшло понад 300 публікацій про Кримську платформу майже у 50 країнах світу – від Північної та Центральної Америки до Південно-Східної Азії.
До теми Не можуть заспокоїтись: у Росії назвали Кримську платформу "русофобською акцією"
Кулеба згадав і про реакцію Росії. Однак щодо неї міністр висловився коротко.
"Не звертатиму вашу увагу на істеричні реакції Москви та проросійських медіаресурсів. Там палає", – написав Кулеба.
Як писали про Кримську платформу світові ЗМІ
Міністр наголосив, що кількість публікацій досі зростає – виходять аналітичні статті та цитати з інтерв'ю іноземних лідерів, які відвідали саміт.
Україна наполягає на своєму праві на Крим,
– з таким заголовком вийшов текст у швейцарській газеті Blick.
Крім того, французьке радіо RFI, яке має аудиторію у понад 35 мільйонів слухачів, зазначило, що Україна перебуває у центрі дипломатичної активності, а Кримська платформа – саміт, що має розв'язати питання деокупації Криму. Крім того, RFI наголосило, що подія відбулася попри обурення та тиск Кремля.
Зверніть увагу Чому Кримська платформа викликає істерику Кремля
"Президент Зеленський прагне насамперед повернути Крим назад до порядку денного світової дипломатії… Вражає, що він отримав так багато підтримки", — написав Шашанк Джоші – безпековий аналітик британського The Economist.
Міністр підсумував цитатою експерта з болгарського видання Frognews. Там мовиться про Росію.
"Кримська платформа не тільки збереже Крим у центрі уваги, але і нагадає Росії про те, що вона зробила. Нагадає, що рано чи пізно їй доведеться повернути тимчасово окупований Крим і взяти на себе відповідальність за свої дії", – повідомили у Frognews.
Текст публікації Дмитра Кулеби:
У історичному саміті Кримської платформи взяли участь 46 іноземних делегацій. За ці дні вийшло понад 300 (!) публікацій про Кримську платформу у виданнях майже 50 країн світу від Північної та Центральної Америки до Південно-Східної Азії.
Цифри продовжують зростати, виходять аналітичні статті та цитати з інтерв’ю іноземних лідерів, які побували на саміті в Києві. Мільйони людей у світі дізналися про Кримську платформу.
"Україна наполягає на своєму праві на Крим", – заголовок швейцарської газети Blick.
"Кримська платформа покликана зрушити питання щодо повернення Криму", – пише японське новинне агентство Jiji Press.
Міжнародне французьке радіо RFI: "Україна в центрі дипломатичної активності: сьогодні у Києві відбувається запуск Кримської платформи – першого великого міжнародного саміту, який має на меті розв'язати складне питання деокупації Криму… Понад 40 країн направили своїх високих представників до Києва для участі у саміті, попри обурення та тиск Кремля". До речі, це одне з найпопулярніших радіо у світі з аудиторією у понад 35 мільйонів людей.
Навіть у далекій дружній нам Бразилії видання Estado De Minas пише: "Представники майже 50 країн світу зібралися у Києві, щоб припинити окупацію українського півострова Крим". Здаля цифри трошки зростають, а формулювання трошки спрощуються. Але на нашу користь.
"Президент Зеленський прагне насамперед повернути Крим назад до порядку денного світової дипломатії… Вражає, що він отримав так багато підтримки", – каже безпековий аналітик британського The Economist Шашанк Джоші.
"Кримська платформа не тільки збереже Крим у центрі уваги, але і нагадає Росії про те, що вона зробила. Нагадає, що рано чи пізно їй доведеться повернути тимчасово окупований Крим і взяти на себе відповідальність за свої дії", – підсумовує експерт у болгарському виданні Frognews.
Не буду звертати вашу увагу на істеричні реакції Москви та проросійських медіаресурсів. Там палає.
Коротко кажучи: Слава Україні!
Читайте також Росія відмовилася від участі в Кримській платформі
Як минула Кримська платформа у Києві
- У Києві 23 серпня відбувся саміт Кримської платформи, до якої приєдналися делегації з 46 країн світу. Зокрема, приїхали представники всіх країн НАТО.
- Подія складалася з 4 панелей: невизнання спроби окупації Криму, мілітаризація Азово-Чорноморського регіону, шляхи реінтеграції Криму через права людини та сталий розвиток, відновлення прав кримськотатарського народу.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що представництво ініціативи відкриватимуть і за кордоном. Головний офіс вже відкрили у Києві.
- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що економічні втрати від окупації Росією Криму складають майже 100 мільярдів доларів.
- Представники міжнародних делегацій підписали установчу декларацію. Вона передбачає санкції проти Росії.