Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Раніше повідомлялось про сподівання Данілова на те, що після війни Росію позбавлять ядерки.

Цікаво Росія нарощує та модернізує свій арсенал ядерного озброєння, – глава Пентагону

Класична ІПСО

Черник зазначив, що повідомлення від Путіна – це класична ІПСО, нарощування поняття страху. Слід розуміти, що Путін в Гаагу не піде, хіба якщо його не зрадить хтось зі своїх. У такому випадку загнаний у кут диктатор, який уже й так ризикує своїм життям, здатний учинити апокаліптичний сценарій.

Однак тут є інша деталь – рішення на застосування ядерної зброї – це 5 людей. Як вежа, умовно, Бортнікова й Патрушева зуміє піти на цей крок у порозумінні з вежею Шойгу, мені поки що важко складається в голові. Утім навіть якщо таке рішення й буде прийняте, ракети одразу не полетять. Це довгий ланцюжок технологічних і організаційних рішень. США й Китай мають механізми, як ці ланцюжки перебивати,
– зауважив військовий експерт.

Черник назвав мету Путіна, який знову заговорив про ядерну зброю: дивіться відео

Більшу частину ядерних ракет зіб'ють

Він продовжив, що 96% – 98% ядерних ракет, що запустять зіб'ють фактично без наслідків. Зокрема, у США є озброєння, яке здатне перехоплювати ракету на висоті 300 – 400 кілометрів, що є вже далеко за атмосферою. Утім, навіть 1% – 2%, які можуть вибухнути – це серйозні наслідки.

"У тому то і складність ситуації, що немає такого явища, як абсолютний захист. Щойно американці дійдуть до розробок такої зброї, її тестувань і перевірок, тоді ядерна загроза суттєво знизитися. Однак нині вона ще не скасована", – наголосив Черник.

Ядерна загроза: останні новини