Про зміни до постанови від 2012 року щодо тимчасової зміни місця голосування виборця ЦВК повідомила на засіданні 29 травня.
Читайте також: Дострокові парламентські вибори в Україні: все, що треба знати
Там зазначили, що тепер не потрібно подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.
Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси тепер не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси,
– сказали в ЦВК.
А це означає, що для зміни голосування потрібні лише паспорт та відповідна заява.
►Що треба зробити, аби проголосувати не за місцем реєстрації:
- До 15 липня треба прийти в Держреєстр виборців у тому місті, де плануєте голосувати.
- З собою треба взяти паспорт.
- На місці написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.
- Тоді вам нададуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, з яким (а також з паспортом) треба буде прийти голосувати 21 липня.
►Як голосувати на парламентських виборах:
- Відповідно до пропорційної системи виборці під час голосування отримають два бюлетені: для голосування у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах.
- Якщо ви будете перебувати за межами свого округу (не за місцем реєстрації), ви зможете проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Що відомо про позачергові парламентські вибори?Президент України Володимир Зеленський 21 травня видав указ про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Позачергові вибори до українського парламенту відбудуться 21 липня 2019 року. На парламентських виборах 2019 року до Верховної Ради мають шанси потрапити 4 партії, які набирають 5% та більше голосів виборців. Це – "Слуга народу", "Опозиційна платформа – "За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Батьківщина".