Центральна виборча комісія зареєструвала 22 партії, які змагатимуться за місця у Верховній Раді. Загалом кількість зареєстрованих кандидатів від партій – 2760 осіб.

В одномандатних мажоритарних округах балотуватися в Раду будуть 3220 кандидатів.

Соціологічні прогнози стосовно рейтингів партій змінюються ледь не щоденно. Не зважаючи на це, незмінними залишаються партії "Слуга народу" та "Опозиційна платформа – За життя", які стабільно стоять на першому та другому місці в табличці рейтингів.

Читайте також: Парламентські вибори-2019: які партії-кандидати йдуть і які в них шанси?

Припинення агітації та день тиші

18 липня – останній день, коли соціологи можуть публікувати результати опитувань щодо виборів та рейтингів партій чи кандидатів. 20 липня – день тиші перед виборами, тобто повинна бути припинена вся агітація та зняті політичні плакати. Якщо ви помітите порушення у день тиші, маєте повне право звернутися до поліції.

Читайте також: Позачергові парламентські вибори: дата

День виборів до Верховної Ради України та результати

Голосування відбудеться 21 липня і триватиме з 8:00 до 20:00. Нагадаємо, що у жодному випадку не можна нікому показувати свій заповнений бюлетень, а також викладати його у соціальні мережі. Такі дії розглядаються як порушення таємниці волевиявлення, за що загрожує до трьох років ув'язнення. Окрім того, не можна розповідати про свій вибір на виборчій дільниці чи розпитувати інших, кого вони обрали.

Не пізніше 5 серпня ЦВК має встановити результати виборів за списками та в округах. А офіційно оприлюднити результати виборів до Верховної Ради мають до 10 серпня.

парламентські вибори 2019 дата
Позачергові парламентські вибори-2019: основні дати

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Після цього новообраний парламент має зібратись на своє перше засідання протягом 30 днів після публікації результатів виборів. Останній можливий день – це 9 вересня.

За якою системою українці обиратимуть парламент?

Вибори у парламент відбуваються за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Тобто 225 депутатів обираються в багатомандатному виборчому окрузі за закритими списками від партій, а інші 225 – за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Щоб пройти в Раду, партіям потрібно подолати 5%-й бар'єр, а кандидатам в округах буде достатньо отримати відносну більшість голосів.

Як відбуваються вибори до парламенту, дивіться інфографіку:
Як обирають парламент в Україні – інфографіка
Як обирають парламент в Україні – інфографіка

хто проходить в раду
Які партії проходять у Верховну Раду – інфографіка