Указ Зеленського набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях – "Голос України" та "Урядовий кур'єр".
Читайте також: Дострокові парламентські вибори в Україні: все, що треба знати
Зеленський переконаний, що головним аргументом для достроково розпуску Верховної Ради є вкрай низька довіра українців до парламенту та нардепів.
Головним аргументом для розпуску Верхвоної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції,
– заявив Зеленський.
Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко на прес-конференції 21 травня після консультацій лідерів фракцій з президентом розповів, що Зеленський також направив лист голові парламенту Андрію Парубію для проведення позачергового засідання Верховної Ради для зміни виборчого законодавства.
Коли мають відбутися позачергові вибори в парламент: що каже закон
Читайте також: Розпуск Верховної Ради: що каже закон і коли будуть вибори
Представник команди Зеленського Андрій Богдан також розповідав, що в Адміністрації Президента схиляються до проведення позачергових виборів до Ради саме 21 липня.
Ми бачимо для себе більш допустиму дату голосування – 21 липня 2019 року. Наразі йде консультація з ЦВК щодо процедури виборів. Можливо, буде звернення до голови ВР Андрія Парубія щодо скликання на завтра, 22 травня, позачергової сесії і ухвалення змін до закону про вибори народних депутатів,
– сказав юрист.
Він зауважив, що консультації з нардепами пройшли дуже конструктивно і практично всі представники фракції погодилися з можливістю розпуску Ради. За його словами, причини розпуску є відсутність парламентської коаліції.
Богдан додав, що парламент потрібно оновити, аби в Раду прийшли нові, прогресивні, молоді обличчя, які мають бажання і можливість працювати на благо Україні.
Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту
На зустрічі з президентом Володимиром Зеленським були присутні:
- Голова Верховної Ради Андрій Парубій;
- Віце-спікери парламенту Ірина Геращенко та Оксана Сироїд;
- Голова фракції партії "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов;
- Голова фракції партії "Народний фронт" Максим Бурбак;
- Голова фракції партії "Опозиційний блок" Вадим Новинський;
- Голова фракції партії "Самопоміч" Олег Березюк;
- Голова фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко;
- Голова фракції партії "ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко;
- Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко; Віталій Хомутиннік,
- Співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік.
- Голова ЦВК Тетяна Сліпачук.
Чому Зеленський не мав юридичних підстав розпустити Раду?20 травня під час інавгураційної промови президент України Володимир Зеленський заявив про намір розпустити український парламент. Він дав нардепам декілька термінових завдань "на 2 наступні місяці" до розпуску Ради: прийняття закону про зняття депутатської недоторканості, про незаконне збагачення та про вибори.
Проте, Зеленський вже не міг розпустити Верховну Раду через те, що фракція "Народний фронт" 17 травня вийшла з парламентської коаліції. Спікер парламенту Андрій Парубій підтвердив її розпуск. Тому депутати мають 30 днів, щоб створити нову коаліцію. Протягом цього періоду розпустити Верховну Раду – неможливо. Після цього – вже теж. Адже 27 травня починається піврічний термін до закінчення повноважень парламенту восьмого скликання. Однак в команді Зеленського опирались на те, що де-факто коаліції не існує вже кілька років.