Про це сайту "24" розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
За словами політолога, складно сказати, чи вкидування інформації зробив Кремль. Доказів, зазначає Давидюк, наразі немає. В Росії схожа історія з Іраном щодо поставок зброї. Також Росія погоріла із поставками турбін компанії Siemens в окупований Крим, які німці продали для енергостанції на материковій частині країни. Але цю ситуацію використає помічник Путіна Сурков під час зустрічі із спецпредставником по Україні Куртом Волкером.
Росія намагатиметься використати конфлікт США з Північною Кореєю на свою користь. Путін показуватиме, що тепер вже не він останній диктатор у світі, а лідер КНДР Кім Чен Ин. Президент РФ зараз буде намагатися бути "корисним", хоча він ображений на США за розширення санкцій. Але Путін використає цю ситуацію максимально для себе. В тому числі, для публічного приниження України,
– вважає Микола Давидюк.
Є, на думку експерта, ще одна загроза від можливого скандалу. В політичній практиці, говорить Давидюк, один медійний конфлікт, так би мовити, краде інший. Приміром, війна в Іраку свого часу перебрала на себе всю увагу від війни в Афганістані.
"Для України є загроза, що медійно, частково дипломатично, теж будуть переключатися на більш свіжий конфлікт з ракетами для КНДР. І тому потрібно не загубитися. Але нам грає на руку те, що антиросійські санкції вже введені. Причому на рівні закону, який Трамп відмінити без згоди Конгресу не зможе. Тому, хоча ризики і є, але санкції працюють. Владі не треба втрачати тонус і думати, що за нас хтось щось зробить. Все залежить виключно від нас", – наголосив Микола Давидюк.
Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".