Журналісти 24 каналу проїхалися з одним із таких водіїв – Анатолієм Романько.

Читайте також: Скільки елітних авто мають українці – цікаві дані

Під час поїздки він, зокрема, розповів, як з'явилася назва вулиці Гончої: вона в місті було найширша. Тож по ній могли проїхати дві карети й спокійно розминутися.

Таксист-гід у Чернігові
Таксист з Чернігова Антолій Романько

Цю історію про Чернігів Анатолій дізнався на тренінгу, на який пішов разом із кількома десятками своїх колег. Та навчали водіїв не лише історії.

Якщо турист запитує нашого таксиста, що можна подивитись, куди можна з'їздити, де можна відпочити, де можна скуштувати їжу національну – він зможе все порекомендувати,
– розповіла Ірина Роговець, головний спеціаліст відділу культури.

Тренінг для таксистів – це ініціатива місцевої влади. Там переконані, що ввічливі та обізнані водії зможуть привабити більше туристів у їх місто.

Чернігівські таксисти
Чернігівські таксисти на навчаннях

Адміністратор туристично-інформаційного центру Каріна Рейман пояснила: коли турист приїжджає в будь-яке місто, то перша людина, яку він бачить – це таксист.

А нещодавно водіїв таксі вчили ще й англійській мові, аби вони могли порозумітись з іноземцями. Водії вже знають, як привітатися. Крім того, вивчили цією мовою коротку інформацію про кожну пам'ятку Чернігова.

Цікаво! У Чернігові відреставрували унікальні ікони: фото та відео

Послуги таксистів-амбасадорів можна замовити через спеціальний додаток в телефоні, де турист може обрати зручну для нього мову спілкування. За послуги гіда додатково платити не потрібно. Вартість такого таксі не більша, ніж за звичайне.