Відкриття саміту
Глобальне завдання заходу — покращити становище усіх, хто потерпає від військових конфліктів у світі.
Музичні перфоманси, голлівудські зірки, президенти та прем'єри зі 175 країн світу — Стамбулі гучно відкрився перший гуманітарний саміт під егідою ООН. Туреччину обрали не випадково: країна розмістила у себе понад два мільйони біженців із Сирії.
Міжнародну зустріч готували цілих три роки. Впродовж цього часу масштаби гуманітарної катастрофи сягнули апогею.
Рекордна кількість людей, 130 мільйонів потребують допомоги, щоб вижити. Зараз свої домівки змушені покинути стільки осіб, скільки не покидало з часів Другої світової,
— зазначив Генсек ООН Пан Гі Мун.
Війна на Донбасі
Україна — частина сумної статистики. Війна на Донбасі та анексія Криму вигнали з домівок один мільйон вісімсот тисяч українських громадян. Майже десять тисяч полягли унаслідок конфлікту на Сході. Нині Київ сподівається на створення міжнародного трастового фонду для відбудови Донбасу.
"Колись Україна була донором, а зараз вона стала реципієнтом гуманітарної допомоги. Ми хочемо наголосити, що потрібно прийняти нову парадигму гуманітарних заходів і реагувати на гуманітарні виклики", — сказав президент України Петро Порошенко.
Читайте також: Порошенко з Нідерландами узгодив дії щодо розслідування катастрофи "Боїнга"
Фонд гуманітарної допомоги ООН
За збільшення фінансування гуманітарних ініціатив ратує і єдина представниця "Великої сімки" — Ангела Меркель. Проте, наголошує: гроші необхідно розподіляти розумно.
"Дуже часто кошти наче й заклали, але гроші не дійшли туди, де їх найбільше потребують. Це треба змінити. Хоча Німеччина й підтримує ідею збільшити об'єм фонду гуманітарної допомоги ООН до 1 мільярда доларів. Німеччина й сама створить більше фондів для гуманітарної допомоги", — говорить канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Росія проігнорувала саміт
Хоча проблема з біженцями є глобальною, саміт ООН проігнорували головні західні лідери. Росія, яка доклалась до гуманітарної кризи в Україні та Сирії, послала всього-на-всього заступника голови МНС. У Москві образилась, мовляв, її пропозиції щодо вирішення проблем проігнорували.
Впливові гуманітарні організації "Оксфам" та "Лікарі без кордонів" взагалі назвали саміт "дорогим ток-шоу". Адже рішення, прийняті у Стамбулі, не є обов'язковими для виконання.