На завершальному етапі справи слідчі зіштовхнулися зі спротивом. Тоді вже були чіткі ознаки злочину в справі судді Павла Вовка, тому залишалося зібрати додаткові докази, крім тих, які вже були наявні. Про це в програмі "Що це було?" розповів начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Читайте також: Скандальний суддя Вовк склав повноваження голови суду: ВРП залишила його на посаді судді

Горбатюк заявив, що важливо було провести обшуки у фігурантів справи, тобто суддів. Проте отримали категоричну відмову від керівництва генеральної прокуратури й тому обшук був проведений лише в адміністративних приміщеннях.

Павло Вовк
Павло Вовк

Начальник управління спецрозслідувань повідомив, що відбувалися також маніпуляції від адвокатів, які казали, що ведуться обшуки в кабінетах, тому їх не пускають до суддів. Хоча таких дій не було.

Про оприлюднення справи (в ЗМІ – 24 канал) ми мали закиди, бо це матеріали слідства. Загалом це не потрібно робити, коли ми знаємо та впевнені, що керівництво підтримає, ці справи будуть рухатися, ніхто їх не знищить,
– повідомив Сергій Горбатюк.

Представник ГПУ розповів, що така ситуація з адміністративним судом і подібні ситуації, які існують в інших судах, це загроза національній безпеці України. Якщо це не усунути, то жодних надій на зміни в правоохоронній системі, в правосудді, в захисті прав людей не буде. Бо суд це остання інстанція, яка має вирішувати всі судові спори та кримінальні справи.

У чому звинувачують Павла Вовка?НАБУ спільно з Генеральною прокуратурою 26 липня провело обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували винесення свідомо неправосудних рішень і втрутились у діяльність судових органів, аби створити штучні перешкоди в роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Мета цих дій – уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди.

Керівництву Окружного адмінсуду та 4 його суддям підготовлені підозри за фактами втручання в діяльність ВККСУ.