Про це розповів у своєму відеоблозі "Хроніки неоголошеної війни" засновник фонду "Повернись живим" та автор Віталій Дейнега.
Читайте також: Місцевих сепаратистів все менше, їхні місця зайняли військові РФ: яка ситуація на фронті
Він зазначив, що Словенія з 2004 року є членом НАТО, Хорватія – з 2009, а Чорногорія вступила в Альянс у 2017 році. До того ж, Сербія веде переговори про приєднання до програми індивідуального плану партнерства.
Країнам, які воювали, доводиться починати жити разом, врегульовувати відносини та проводити перемовини. Бо, наприклад, і Косово, і Сербія при відповідних зусиллях з їхнього боку можуть вступити до ЄС. Балкани знаходяться в семи годинах їзди від нашого кордону. Там теж працює безвіз і наразі цікаво подивитись, як живе регіон, де всі вбивали усіх,
– сказав Дейнега.
За його словами, дуже заможно і гарно виглядають країни, які змогли без будь-яких зобов’язань вислизнути з під російсько-сербського впливу – це, зокрема, Словенія, і Хорватія. Адже там високий рівень життя, гарні дороги і охайне, красиве довкілля, в гірських районах якого іще можна знайти розтяжки та міни.
Так ці країни виглядають зараз: фото
Проте Дейнега наголосив, що найгірша ситуація зараз там, де конфлікт завершено не було, де він просто заморожений і може вибухнути знову. "Це в першу чергу, Боснія – країна, яка постраждала протягом балканських воєн найбільше і змушена була домовлятися з ворогом, тепер має трьох президентів: хорвата, серба і боснійця, які можуть приймати рішення лише одноголосно", – заявив автор відеоблогу.
І додав, що Україна – не Боснія, ми ще маємо вибір і сили чинити опір, адже в нас є армія і зброя, підтримка Заходу і радянські склади боєприпасів.
Відео повного відеоблогу Віталія Дейнеги "Хроніки неоголошеної війни" за 13 квітня 2019 року