Кислиця розповів, що тоді Росія не говорила, що вона є правонаступницею Радянського Союзу. Дипломат каже, що це дуже довга дискусія – і політична, і правова.
Дивіться також Що не так з ООН: чому захищати права людини доручили Ірану?
Що сказав Кислиця про Росію в ООН
Сергій Кислиця розповів, що 24 грудня 1991 року Борис Єльцин написав листа генеральному секретарю ООН, де мовилось не про те, що Росія є правонаступницею. Він написав про намір Кремля продовжити членство Радянського Союзу в ООН і в Раді Безпеки, зокрема, як Російська Федерація.
Український дипломат уточнив, що будь-яке реформування ООН, як і будь-які зміни до статуту ООН, можливі тоді, коли постійні члени з ними згодні.
Сьогодні немає жодного постійного члена Ради Безпеки, який би був готовий говорити про долю Росії, яка сидить на місці Радянського Союзу. Навіть серед тих щирих найбільш відданих питанню підтримки України, відновлення територіальної цілісності та суверенітету країн, але які є постійними членами Ради Безпеки,
– заявив Кислиця.
За його словами, з різних причин не мають апетиту ставити питання руба про розгляд долі Росії і її перебування на місці СРСР й інші партнери. Зокрема, й Центральна і Східна Європа.
Сергій Кислиця пояснив, що виходить певний когнітивний дисонанс – всі ці країни:
- категорично засуджують Росію за її агресію;
- голосують, коли мова йде про наші резолюції в Генеральній асамблеї;
- даються всі найправильніші оцінки політичні та правові.
Ба більше, переважна більшість з цих держав допомагає Україні, надаючи політичну, військово-політичну, військову і фінансову допомогу.
Але, на жаль, жодна з цих країн не готова сісти за стіл і в практичному плані говорити про долю і місце Російської Федерації,
– зазначив Кислиця.
Росію треба вигнати з Радбезу ООН
- У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що у 1945 році ООН створили для захисту спільних правил, які гарантують, що більші та сильніші країни не нападають на менші, не анексують їхню територію і не розділяють їх силою.
- Тоді особливу відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки поклали на п'ять могутніх держав: США, Радянський Союз, Велику Британію, Францію та Китай.
- У міністерстві наголосили, що зміна таблички "СРСР" на табличку "РФ" стала найбільшим дипломатичним шахрайством 20 століття. Адже Росія ніколи юридично не набувала статусу постійного члена Радбезу ООН та має бути вигнана з органу.