Водночас організації виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації в телеграмі і також створили список з цими каналами. Звідки можна взяти безпечну інформацію у телеграмі, а де ворог поширює фейки – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Цікаво На телеграм-канали можуть чекати податкові перевірки

Які канали можна читати, а які уникати для отримання інформації

У Центрі протидії дезінформації зазначили, що обидва списки створили 11 березня 2024 року. До повного списку безпечних джерел інформації у телеграмі, куди увійшли 125 каналів, включили офіційні телеграм-канали української влади, військового командування та формувань, очільників обласних державних адміністрацій, а також низку державних організацій та державні інформаційні агентства.

Водночас Центр протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ створили список з 355 телеграм-каналів, яких варто уникати та відписатися, якщо ще чомусь цього не зробили. Адже у цих каналах ворог поширює дезінформацію та відкриті фейки стосовно нашої держави.

Які телеграм-канали поширюють фейки / Фото з сайту Центру протидії дезінформації

Варто зазначити, що ці списки допоможуть отримати достовірну інформацію з надійних джерел, а також уникати каналів, які є інструментом поширення ворожої дезінформації, маніпуляцій і неправди.

У Раді шукають можливості заборонити телеграм в Україні

  • Комітет Верховної Ради з питань свободи слова запропонував, що необхідно шукати шляхи для заборони діяльності соціальної мережі телеграм в Україні. У комітеті також хочуть активно просувати європейські практики боротьби з недружніми технологічними платформами.
  • Водночас керівник Центру протидії дезінформації при РНБО наголосив, що заборонити чи заблокувати телеграм в Україні неможливо. За його словами наразі це питання не стоїть дуже гостро.
  • Він також зазначив, що проукраїнські медіа в телеграмі вибили проросійські канали з нашого інформаційного простору. І це важлива складова інформаційної безпеки для українців.