Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Однак, як наголошує політолог, щоб отримати лише половину з виділених 350 мільйонів доларів, Україна має відповідати певним критеріям. Як розповідає Фесенко, про це наголосили представники військової еліти США, які були з візитом в Україні 11 грудня.

За його словами, колишній міністр оборони Ештон Картер, колишній командувач військами НАТО Веслі Кларк, один із радників Трампа з національної безпеки Джек Кін сказали важливу річ: гроші Україна отримає лише після аудиту та відповідних оцінок готовності і здатності України до модернізації збройних сил. В тому числі, за критеріями антикорупційних реформ. Тобто, зазначає експерт, американці діють за принципом: довіряй, але перевіряй.

Ухвалення оборонного бюджету США з невеликою часткою для України на позицію і дії Путіна принципово не вплине. Цей бюджет – стримуючий фактор для Кремля. На росіян може вплинути надання летального озброєння Україні. Та поки американці лише лякають цим росіян. І летальну зброю ми отримаємо тільки в разі істотного загострення військової ситуації на Донбасі,
– переконаний Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів у вигляді військової допомоги Україні. Окрім надання 350 мільйонів доларів, схвалений бюджет передбачає надання Україні летальної зброї оборонного характеру. Україні пропонується надати такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.