Про це повідомила Сумська міськрада. Там також розповіли, як жителям дізнаватись про потенційну загрозу. 24 Канал інформує, якою є ситуація щодо роботи системи оповіщення про небезпеку в інших регіонах.

Дивіться також Через масштабний збій у Kyivstar у містах України виникли інші "нестандартні" проблеми

На час усунення спеціалістами мобільного оператора технічних несправностей, оповіщення громади під час повітряної тривоги здійснюватимуть працівники патрульної поліції та ДСНС,
– мовиться у повідомленні.

Працівники ДСНС будуть інформувати місцевих через гучномовці.

Також міськрада закликала відстежувати повідомлення про повітряні тривоги на офіційних інформаційних ресурсах.

Яка ситуація в інших областях

  • Київ та область

У Київській міській державній адміністрації повідомили, що збій у роботі Київстару не впливає на сталість роботи системи оповіщення про повітряну тривогу у столиці.

Там наголосили, що навіть у разі відсутності електропостачання модернізована частина системи оповіщення працюватиме автономно.

Начальник ОВА Руслан Кравченко попередив, що через цей збій не працює система оповіщення в Бучі, Ірпені, Вишневому, Березані, Сквирі, Ржищеві, Таращі, Володарці та Гірській тергромаді (Бориспільській район). Також є точкові відключення системи оповіщення в місті Бориспіль і ще в 75 населених пунктах. В усіх цих населених пунктах сигнал "Повітряна тривога" дублюється іншою системою оповіщення.

В обласній адміністрації додали, що вживають всіх заходів, щоб жителі області попри збій у роботі "Київстар" вчасно отримали інформацію про повітряну небезпеку.

У тих населених пунктах, де є проблеми з роботою системи, будуть працювати екіпажі патрульної поліції та ДСНС. Вони через гучномовці сповіщатимуть про повітряну небезпеку.

  • У Харкові сирени не працюють частково

Водночас у зв’язку з проведенням технічних робіт деякий час частина сирен системи оповіщення не буде працювати у Харкові. Про це повідомили у Харківській ОВА, зауваживши, що поки громадянам слід користуватися офіційним мобільним додатком "Повітряна тривога".

  • У Донецькій області все під контролем

У Донецькій ОВА повідомили, що на Донеччині працюють системи сповіщення про повітряну тривогу. Це питання тримають на контролі.

  • У Дніпрі систему оповіщення відремонтували

Станом на 18:30 система оповіщення в Дніпрі та області працює стабільно. Водночас у ОВА повідомили, що у разі повторного виникнення проблем, дізнатися про небезпеку можна через додаток "Повітряна тривога". Також про це інформують радіостанції.

Крім цього, кореспонденти Суспільного інформують, що вуличне освітлення відсутнє в деяких районах Дніпра відсутнє. Зокрема, на житломасивах Перемога, Тополя, проспектах Гагаріна та Дмитра Яворницького.

Через хакерську атаку на Київстар не працювала система оповіщення про повітряну тривогу і у Дніпрі. Про це попереджала Дніпровська міська рада.

  • У Львові система працює

Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що жителі області не повинні хвилюватись щодо системи оповіщення про тривогу у контексті збою у роботі Київстар.

"Масштабний збій у роботі мобільного оператора Київстар на роботу системи оповіщення у нашій області не впливає! У разі повітряної тривоги, якщо вам не прийде сповіщення на телеграм, ви почуєте його через гучномовці на вулиці", – повідомив Козицький.

  • У Хмельницький області все працює

У Хмельницькій ОВА повідомили, що збій у роботі Київстар ніяк не впливає на роботу системи оповіщення про повітряну тривогу.

Там наголосили, що система оповіщення населення в області працюватиме незалежно від роботи мобільного зв'язку та інтернету.

  • На Черкащині декілька проблем

Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець повідомив, що через збій Київстар є кілька проблемних ситуацій.

Зокрема у Черкасах у випадку повітряної тривоги не спрацює невелика частина сирен по місту. Ймовірно, сигнал не буде чутно (або слабкий) у районі ЧНУ, обласної лікарні, залізничного вокзалу, по вул. Сумгаїтській від Академіка Корольова до Прикордонника Лазаренка.

Також система оповіщення тимчасово не працює в Умані. Про тривогу інформуватимуть поліцейські та рятувальники через гучномовці.

Крім цього, по області застосувати сервіс широкомовного передавання повідомлень операторів мобільного зв’язку. Це означає, що абоненти отримуватимуть повідомлення на свої телефони з гучним звуковим супроводом, якщо перебувають у радіусі дії будь-якої станції мобільного зв'язку, незалежно від оператора.

  • У Вінницькій області все працює

У Вінницькій ОВА повідомили, що збій у роботі Київстар ніяк не впливає на роботу системи сповіщення про повітряну тривогу.

  • У Полтавській області системи оповіщення працюють, але є проблеми зі світлом

На Полтавщині система оповіщення працює в штатному режимі. Начальник ОВА Філіп Пронін сказав, що збої в роботі мобільних операторів на її функціонал не впливають. "Вона автономна, має високий ступінь захисту та надійності", – написав він.

Однак у Лубнах не працюватиме вуличне освітлення. Це пов’язано з тим, що всі термінали вуличного освітлення працюють від мережі "Київстар", але зараз вона не може передати інформацію про вмикання та вимикання світла.

З цієї ж причини проблеми з вуличним освітленням є у Краматорську та в деяких районах Дніпра.

  • У Кіровоградській області тривогу буде чути

У Кіровоградській ОВА повідомили, що в регіоні проблем із системою оповіщення повітряної тривоги немає.

Головне про збій у Київстар

  • 12 грудня мережа зв’язку Київстар стала мішенню потужної хакерської атаки, як наслідок абонентам мережі недоступні послуги зв'язку та доступ в інтернет.
  • Якщо раніше повідомляли, що терміни відновлення роботи будуть у межах 4 – 5 годин, то наразі зрозуміло, що проблема є серйознішою.
  • Гендиректор компанії Київстар Олександр Комаров записав відеозвернення, у якому заявив, що терміни відновлення серверів наразі незрозумілі.