Про це сайту "24" розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами експерта, три роки Україна виконувала мегапроект з європейської інтеграції, фіналом якої став безвізовий режим і Угода про асоціацію з ЄС. Відповідно, виникло питання – а що далі? На думку Леонова, Порошенко дав чітку відповідь – подальша секторальна інтеграція з ЄС.

Як вважає політолог, подальша інтеграція з ЄС призведе до того, що де-факто Україна стане членом цього об’єднання, хоча де-юре отримати членство в ЄС – непросто. Тим більше, зауважує Леонов, що ЄС до України висуває найсуворіші вимоги за всю історію. Приміром, Болгарія і Румунія стали членам ЄС з набагато більшими проблемами, ніж в Україні (якщо не враховувати конфлікт на сході). Але подальша інтеграція з ЄС спонукає Україну до трансформації в європейському напрямі.

"При умові виконання всіх вимог ЄС сама прийде до України з переговорами про вступ. Такий шлях пройшли Фінляндія, Австрія, Швеція, які не були членами ЄС. І коли була хвиля розширення ЄС, то з ними була інша розмова. Якщо іншим виставляли вимоги, то цих вмовляли", – наголошує політолог.

Важливо, підкреслює Олександр Леонов, що Порошенко окремо позначив боротьбу з корупцією і автокефалію Української церкви.

Інтеграція до ЄС і автокефалія Української церкви – наступний етап протидії російській агресії. Якщо в Україні буде набагато краще, ніж на окупованих територіях, то в Росії почнуться великі проблеми. Тому що населення, навіть у Криму, попри пропаганду, дуже патерналістське. Вони йшли не стільки за Росією, скільки за телекартинкою і обіцяними вигодами. Це момент, коли телебачення програватиме холодильнику,
– зазначив Леонов.

Нагадаємо, 7 вересня Президент України Петро Порошенко виступив з щорічним посланням у Верховній Раді. На переконання Порошенка, головним підсумком спільної трирічної роботи усіх гілок влади є зміна геополітичного вектора України, зокрема, безвізовий режим з ЄС та реалізація зони вільної торгівлі з ЄС.