Очевидно, що для України це нічого доброго не віщує. Та чи має республіканець готову стратегію щодо війни на Донбасі і окупації Криму – поки невідомо. Тим часом три американські юристи-міжнародники уже запропонували Трампу власний проект.

Основні пункти стратегії, яку запропонували Дональду Трампу міжнародні юристи із досвідом роботи в Україні, – Крим залишити Росії, а Донбас Кремль має визнати частиною України. Матеріал з їхніми порадами опублікувало видання National Interest.

Останній пункт передбачає мільярди доларів допомоги, але їх Україна просто так не отримає. У стратегії завуальовано прописана відмова Києва від зближення з Євросоюзом. Зважаючи на проросійські погляди Трампа, такі пропозиції йому можуть припасти до душі. Та чи зупинить це Путіна. За останніми даними американської розвідки, Росія поки не планує залишати Донбас.

Росія хоче зберегти свій вплив в Україні. Підозрюю, що тиск з боку Москви триватиме. Я не бачу особливої перспективи виконання мінських угод,
– заявив директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер.

Тим часом колишній співробітник Ради національної безпеки США Пол Міллер припустив, що Путін піде далі. І наступною його ціллю стануть балтійські країни.

Він не буде посилати великі формування в уніформі російських солдатів через міжнародний кордон. Замість цього, Путін провокуватиме збройну кризу. Ймовірно, протягом найближчих двох років. Можливо, російськомовні громадяни Латвії чи Естонії почнуть бунтувати, стверджуючи, що зазнають переслідувань,
– сказав Міллер.

І саме тут для НАТО і Дональда Трампа настане момент істини – чи будуть вони готові захистити свого союзника. Рішення буде не з простих. Адже фактично означатиме війну Росії із Заходом. Барак Обама сподівається, що його наступнику вистачить духу протистояти Кремлю.

Сподіваюся, що новообраний президент США матиме схожий конструктивний підхід і намагатиметься знайти галузі, де ми можемо співпрацювати з Росією. Але я також сподіваюся, що новообраний президент протистоятиме Росії, якщо вона відступатиме від наших цінностей та міжнародних норм,
– підкреслив Обама.

Чи зможе Трапм гідно протистояти Путіну, покаже час. А поки новообраний президент робить суперечливі призначення. Так, посаду радника з національної безпеки він запропонував Майклу Флінну. Цей генерал-лейтенант у відставці неодноразово виступав за тіснішу співпрацю з Кремлем і навіть побував в Москві. Водночас, у кріслі директора ЦРУ Трамп хоче бачити консерватора Майка Помпео. Він відомий своїми заявами на підтримку України.

Читайте також: Посол розповів, коли Порошенко може зустрітись з Трампом