На уточнювальне запитання, чи існує указ Путіна про надання Януковичу охорони, речник господаря Кремля Дмитро Пєсков сказав: "Так, так, він був, коли він (Янукович) в'їхав (до РФ) як глава держави", повідомляє "Интерфакс".

Читайте також: Путін і далі тримає Януковича за лоха, – експерт

Речник Путіна не уточнив, яка саме структура – Федеральна служба охорони чи якась інша – охороняє Януковича.

"Цього я вам точно сказати не можу. Цього я не знаю. Але він охороняється, у нього є державна охорона", – сказав Пєсков.

Щодо юридичного статусу Януковича, то речник Путіна сказав, що він "в'їхав до РФ як діючий президент і глава держави Україна".

"Янукович, який в’їхав у цій якості, як і раніше перебуває в РФ", – зауважив Пєсков, додавши, що зараз Янукович не є президентом України, і у нього "немає жодного особливого або спеціального статусу".

Що відомо про Віктора Януковича: останні новини? 24 січня український суд визнав Януковича винним у низці злочинів, зокрема державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. Якщо Янукович повернеться в Україну, йому доведеться відсидіти 13 років у в'язниці. При цьому Янукович отримав пом'якшення покарання (прокурори просили 15 років ув’язнення) через скоєння злочину під впливом представників російської влади.

Держзрада Януковича полягає в тому, що після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році політик попросив у Путіна застосувати війська РФ для "відновлення законності" в Україні.

Після вироку суду, 6 лютого, Янукович дав прес-конференцію у Москві. Там він заявив, що більшість українців не вірять у його провину, що війні на Донбасі – це "конфлікт", створення ПЦУ – "великий гріх" та багато іншого. Зокрема, Янукович відзначився традиційною для нього манерою спілкування, заявивши, що його "кинули, як лоха" у підписанні так званої Угоди про врегулювання політичної кризи в Україні під час Майдану.

Дивіться відео про біографію Віктора Януковича: