Підстав для звільнення знайшли декілька. Про це розповіла Елизавета Ясько в інтерв'ю "Новому Времени".

Читайте також Робота паралізована: у "Слузі народу" заговорили про можливі фальсифікації під час сесії ПАРЄ

Не голосувала за законопроєкти та кадрові рішення з корупційним присмаком

Причиною звільнення з посади Ясько вважає свою "проукраїнську позицію і тверді переконання щодо актуальних питань", зокрема – щодо Криму та подій у Білорусі.

За кілька днів до звільнення мав місце прямий тиск на мене з будівлі, де зараз працює Андрій Єрмак... Парламент перестав приймати рішення на користь суспільства. Але, на подив, швидко голосує законопроєкти й кадрові рішення, де є корупційний інтерес або лобістські призначення. Я за ці речі не голосувала і мене багато разів "попереджали": від "дружніх" порад до тиску,
– повідомила Ясько.

"Слуги народу" не захистили колегу по фракції

Депутати "Слуги народу" рішення про звільнення підтримали. На думку Ясько, це рішення не було поспішним, а запланованим. Жінку попередили заздалегідь, що заберуть посаду, якщо вона не перестане вести "антидержавну діяльність".

За словами Ясько, засідання делегації перетворили на бутафорську дискусію, на якій майже 4 години обговорювали її звільнення.

Звільнення Єлизавети Ясько з посади голови делегації України в ПАРЄ

  • 11 січня члени делегації в ПАРЄ звільнили Єлизавету Ясько;
  • звільнення пояснили новими викликами, що з’явилися перед Європою в 2021 році;
  • замість Єлизавети Ясько головою української делегації обрали народну депутатку з фракції "Слуга народу" Марію Мезенцеву;
  • Єлизавета Ясько залишається членом української делегації в ПАРЄ та членом комітету з політичних питань і демократії ПАРЄ.