Про припинення голодування повідомив один з побратимів Віталія Олешка Тарас Костанчук. Відео опубліковане на фейсбук-сторінці Громадське об'єднання "Сармат".

Важливо Голодування спрацювало: суддями, що відпустили імовірних вбивць "Сармата", займеться ДБР

Чому це відбулося? Тому що вчора робоча група Офісу генпрокурора, як вони обіцяли, зібрали матеріали додаткові й подали в суд клопотання про продовження термінів слідства,
– пояснив ветеран війни.

Вже 6 липня прокурори пообіцяли знову клопотати в суду про арешт фігурантів справи. Зокрема, для Михайла Сігіди. Відтак побратими "Сармата", як і було домовлено, припинили процес голодування.

"Ми почали вживати йогурти, сироватки й перемелені фрукти. Словом, доктор розписав буквально по годинах, що нам можна приймати, аби ми могли потім спокійно повністю вийти з голоду", – розповів Тарас Костанчук.

Всього голодування тривало 24 дні. Костанчук пояснив, що побратими "Сармата" поки залишаться під Офісом Президента, а щойно суд арештує підозрюваних, вони повернуться в Бердянськ, де контролюватимуть судовий процес.

Кого підозрюють у вбивстві "Сармата" й кого відпустив суд

  • Михайло Сігіда,
  • Євген Бродський,
  • Віктор Власюк – ймовірні організатори злочину,
  • Артем Матюшин,
  • Володимир Обухов,
  • Микола Ломака,
  • Максим Владимиренков.

Сігіду підозрюють в організації вбивства Олешка: він начебто організовував та координував дії виконавців, дав їм зброю, гроші та автомобіль. Обухов, як вважає слідство, був за кермом автомобіля, в якому й затримали зазначених вище чотирьох фігурантів у день вбивства Олешка.

Цікаво Це класична розтяжка для Зеленського, – Малюська про голодування військових під ОП

Ломака ж керував іншим автомобілем, яким приїхав сам та привіз Матюшина до помешкання "Сармата" з метою вбивства останнього. Матюшин здійснив вбивство, кажуть слідчі, а потім пересів до іншого авто, у якому вже сиділи Обухов та Владимиренков.

Для Євгена Бродського в червні суд вирішив змінити місце домашнього арешту. Все для того, аби він зміг на кілька днів поїхати відпочити на море. Втім побратими "Сармата" певні: він їздив зустрічатися з іншими фігурантами.

Наприкінці травня, перед рішенням по Бродському, суд звільнив з-під варти одразу чотирьох підозрюваних: Михайла Сігіду, Миколу Ломаку, Олександра Обухова та Максима Владимиренкова.

Протест під офісом Зеленського

  • Після звільнення підозрюваних семеро ветеранів батальйону "Донбас" оголосили голодування під стінами Офісу Президента. Вони вимагають повернути назад до СІЗО чотирьох обвинувачених, яких раніше суд звільнив з-під варти під домашній арешт.
  • В Україні почалися акції на підтримку "сарматівців", зокрема, в Бердянську, Мелітополі, Запоріжжі та Маріуполі. 24 червня до ветеранів вийшов президент Володимир Зеленський. Він поспілкувався з ними та записав імена суддів і відпущених підозрюваних. Глава держави пообіцяв розібратися в ситуації.
  • Побратими вбитого "Сармата" голодували 24 дні – до 2 липня. За цей час їхня кількість зросла з семи до дев'яти – до них приєдналися й інші побратими.